به گزارش صبح توس؛ صبح امروز کلنگ احداث مدرسه 6 کلاسه  با حضور علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در روستای ملک آباد شهرستان رشتخوار با کمک 400 میلیون تومانی خانواده خیر معلم مرحوم عیدی به زمین خورد. 

علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی، در حاشیه این مراسم ضمن تبریک پیشاپیش چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جمع مردم روستای ملک آباد گفت: انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران به برکت حضور رهبر کبیر انقلاب اسلامی و به برکت همراهی مردم بر علیه بزرگترین دستگاه حاضر در منطقه آمریکا شکل گرفت و توانست، با همت و حضور مردم این رژیم وابسطه و این ژاندارم آمریکا در منطفه را تومارش را برچیند.

 

وی در ادامه، با اشاره به اینکه به برکت پیروزی انقلاب اسلامی دستاوردهای فراوانی تا کنون نسیب کشور شده، افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برخی کشورها  خصوصا انگلیسی ها میگفتن این کشور توان ساخت و تولید چیزی را ندارد و و وابسه به دیگر کشورها خواهد بود، الان به جایی رسیده که در حو.زه سلول های بنیادی در نانوتکنولوژی و در حوزه علم هسته ای ما در دنیا حرف برای زدن داریم.

 

رشیدیان در ادامه اظهار داشت: برای اینکه روند، علم و علم آموزی در کشور توسع پیدا کند، بایستی در حوزه دانش آموزی سرمایه گذاری صورت بگیرد، بایستی در مدارس و دانشگاهای ما سرمایه گذاری صورت بگیرد تا در آینده بتوانیم کشور آباد تر، توسعه یافته تر و با آرامش بیشتر ی داشته باشیم.

 

استاندار خراسان رضوی در ادامه اذعان داشت: ما در خراسان رضوی بیش از 1 میلیون دانش آموز داریم، الحمدالله در این سال ها توسعه خوبی در بحث فضای فزیکی مدارس داشتیم اما برای سرعت بخشیدن به این می بایستی روال و فرایند مشارکت خیرین را در ساخت مدارس توسعه بدهیم.

 

وی در ادامه ضمن تقدیر از خانواده ی معلم مرحوم عیدی در جهت مساعدت در ساخت مدرسه 6 کلاسه در روستا ملک آباد با یک توصیه به دانش آموزان، گفت: خواندن درس و کتاب و علم و علم آموزی اگر صرفا بسنده بشود به آنچه در کتاب های درسی آمده ، آن توسعه که مد نظر شماست رقم نخواهد خورد، مسلما می بایستی در کنار کتاب های درسی مطالعات جمعی را دانش آموزان ما داشته باشند، کتابخوانی و بهره گیری از کتاب، بسیار می تواند در توسعه علم  دانش موثر باشد.

 

انتهای پیام/