به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امروز در دیدار اعضای ستاد دهه فجر خراسان رضوی که در دفتر امام جمعه  برگزار شد، ضمن اشاره به این موضوع که نوع عملکرد در مساله بزرگداشت دهه فجر نیاز به تبیین ندارد، گفت: چنانچه نوع برنامه‌ریزی و حرکت دهه فجر در امسال حساب شده باشد به نفع اسلام و انقلاب است و چنانچه نسنجیده باشد ضربه می‌خوریم، چراکه ضرر امسال بیش از ضرر و زیان گذشته است.

 

امام جمعه مشهد ادامه داد: در برنامه‌های دهه فجری که کفیل آن دولت است، دولت باید نسبت به این برنامه‌ها دقت و مراقبت بیشتری کند، برای همین از رئیس اداره ارشاد مشهد می‌خواهیم تدابیری را اتخاذ کنند که اجرای جشن‌ها و برنامه‌های خاص از مرکز در فضای مشهد اقتضائات خاصی دارد که باید به آن توجه داشت.

 

آیت الله علم الهدی اضافه کرد: با توجه به اقتضائات مشهد شاید با آن کیفیت برنامه‌ریزی شده نتوان برنامه‌های دهه فجر مثل جشنواره موسیقی و فیلم را اجرا کرد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: باید در برگزاری جشنواره‌ها مواظب چهره‌سازی‌ها بود؛ در چهره‌سازی این جشنواره‌ها جریان هایی نفود می‌کنند و نمونه آن حضور چهره فتنه‌گر که از خارج آمده و در جشنواره تئاتر است که باید پیگیری شود، چراکه او  در خارج کشور حرکت وقیح ضدانقلابی انجام داده و چگونه می‌تواند در جشنواره امسال شرکت کند.

 

وی گفت: باید مسوولان در استان ما توجه کنند، چهره‌سازی‌های ناجوری صورت نگیرد که عناصر ضدانقلاب با عناوین هنری چهره شوند، چراکه بعضی از جریان‌ها می‌خواهند عناصر ضدانقلابی را در مشهد بیاورند تا بگویند از آنجایی که در مشهد رونمایی شده مجوزی برای حضور در جاهای دیگر دارد.

 

خطیب جمعه مشهد ابراز داشت: در دهه فجر امسال وحشت داریم که در خلال برنامه‌ها خلافی صورت بگیرد تا دشمن بهره‌برداری کند.

 

آیت الله علم الهدی ضمن تاکید بر این موضوع که باید از تکرار برنامه ها جلوگیری شود، افزود: امسال وضعیتی خاص می‌طلبد، سخنرانی‌های یک طرفه موفق و موثر نیست و ممکن است عکس العمل منفی هم داشته باشد و برای همین باید جلسات سخنرانی تبدیل به جلسات گفت‌وگو، میزگرد و گفت‌وگوی آزاد شود تا میزگردهایی از افراد مختلف با موضوعات متنوع برگزار شود.

 

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: با توجه به تبلیغات سوئی که نسبت به قوه قضائیه صورت گرفته لازم است، میزگردهایی در قوه‌قضائیه برگزار شود تا مردم حرف و مشکل خود را بتوانند راحت‌تر مطرح کنند و اگر برنامه‌های معمول آنها به برنامه‌ای که مردم در جریان قرار بگیرند تبدیل شود، در روحیه جامعه موثر است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه توجیه کارآمدی نظام برای مردم و تبیین مدیریت خاص رهبری از موضوعات لازم است، بیان داشت: باید توجیه کارآمدی نظام را به صورت بزرگ، قوی و گسترده در موقعیت‌های خاص نهادی خود انجام دهیم، به‌ویژه در شهرستان‌ها که بیشتر محتاجیم.

 

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه زمینه‌های مساعد از انقلاب و انقلابی بودن در شهرستان‌ها بیشتر است، گفت:  فرهنگ‌های بومی در شهرستان‌ها بیشتر است و آثار انقلاب زنده‌تر است و جریان‌های نفوذی دشمن در شهرستان‌ها نتوانسته‌اند در برابر جریان انقلاب، جریان‌بزرگ ضدانقلابی مانند آنچه که در شهرهای بزرگ ایجاد کردند، ایجاد کنند.

 

انتهای پیام/