بصیراحمد دانایی در گفتگو با صبح توس؛ گفت: در سال ۱۳۸۹ در شهر مشهدریزه با اجاره یک واحد مرغداری 4000 قطعه ای سنتی به همراه دو نفر نیرو فعالیت خود را آغاز کرده و در سال دوم با پشتکار توانستم مرغداری صنعتی با ظرفیت ۳۴هزار قطعه در شهر مشهدریزه تاسیس کنم.

 

وی با اشاره به اینکه میانگین هر دوره در مرغداری گوشتی ۴۵ روز است، گفت: جوجه یک روزه معمولا از کارخانه هاى جوجه کشى شمال تهیه می شود و مواد اولیه برای ساخت دان را نیز از شرکت تعاونی مرغداران تهیه و تقریبا در بقیه مراحل خودمان با تهیه اقلام اساسی نسبت به ساخت دان مصرفی اقدام می کنیم.

 

این مرغدار نمونه مشکلات عرضه و فروش را مهم ترین مشکل مرغداری گوشتی دانست و افزود: در حال حاضر ۱۰ الی ۱۲ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این فرآیند مشغول به کار هستند.

 

دانایی یکی دیگر از مشکلات اصلی مرغداری ها را تهیه سوخت عنوان کرد و افزود: باتوجه به اینکه مرغداری گوشتی ما در مشهدریزه از خط اصلی لوله گاز حدود ۷۰ متر بیشتر فاصله ندارد باوجود بیش از یکسال پیگیری هنوز موفق به دریافت کنتور گاز و وصل انشعاب نشدیم.

 
وی با ذکر بازدهی بالای این مجموعه از مشکلات گوناگون سر راه، مانند خرید جوجه از دلال، قیمت بالای مواد اولیه، مشکلات عرضه و فروش و بازپرداخت مدت دار دلال ها گلایه کرد و خواستار بازار ثابت نهاده ها و برنامه اى برای عرضه و فروش مستقیم و در نتیجه حمایت بیشتر از تولیدکنندگان داخلی شد.

 

انتهای پیام/