به گزارش صبح توس؛ حسین اسماعیلی ثانی عصر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان خلیل آباد اظهارکرد: در آستانه ولادت حضرت زینب (س)، 90 نفر از مددجویان تحت پوشش خدمات بهزیستی شهرستان خلیل آباد روز دوشنبه به مشهد مقدس اعزام شدند.

 

وی با بیان اینکه این سفر یک روزه در راستای طرح معین الضعفا و استفاده از برنامه های فرهنگی مذهبی برگزار شد، خاطرنشان کرد: طرح معین الضعفا مخصوص افراد سالمند و افرادی که تاکنون به مشهد مقدس اعزام نشده یا کمتر مشرف شده باشند صورت می گیرد.

 

رئیس بهزیستی خلیل آباد با تأکید بر اینکه تمام آحاد جامعه در قبال مددجویان بهزیستی به خصوص معلولان وظایف اجتماعی و انسانی بر عهده دارند، تصریح کرد: مددجویان بهزیستی به لحاظ وضعیت جسمانی که دارند به عنوان قشر مهمی در جامعه محسوب می شوند که نیاز به پشتوانه معنوی دارند.

 

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه در طول سال برنامه های متنوعی برای تقویت باورهای دینی جامعه هدف برنامه ریزی می شود، اذعان کرد: در این سفر یک‌روزه از سوی آستان قدس رضوی برنامه فرهنگی مذهبی برای مددجویان تدارک دیده‌ شده بود و علاوه بر آن مددجویان از ضیافت نهار حضرت نیز بهره‌مند ‌می‌شدند.

 

اسماعیلی در پایان با اشاره به اینکه در راستای اجرای این طرح تلاش داریم تمامی مددجویان بهزیستی شهرستان که تاکنون عازم مشهد نشده اند را به این سفر معنوی اعزام کنیم، عنوان کرد: کلیه هزینه های مربوط به اعزام مددجویان شامل تهیه دو دستگاه اتوبوس، پذیرایی و غیره از محل اعتبارات بهزیستی و کمک خیرین در قالب مشارکت‌های مردمی تهیه و تدارک دیده شده بود.

 

انتهای پیام/