به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی عصر امروز در مجمع جوانان و امدادگران هلال احمر که در سالن همایشهای آستان قدس شهرستان برگزار شده بود ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت با سعادت حضرت زینب (س) تشریح کرد: از همه جوانانی که به صورت داوطلبانه در این امر بسیار ارزشمند و خداپسندانه حضور داشته و فعالیت می کنید کمال تشکر و قدردانی را داریم.

 

وی تبیین کرد: همانطور که حضرت زینب سلام الله در راه رفاه و پاسداری از ارزشهای دینی و پرستاری از اسرای اهل بیت علیهم السلام نمونه کامل فضیلت و خدمت به مردم بود، نیروهای داوطلب هلال احمر هم با حضور در تمام عرصه های کمک به هم نوعان، مصداق بارز و نماد خدمتگزاری هستند که جا دارد از این روحیه به نحو احسن قدر شناسی شود.

 

امام جمعه درگز عنوان کرد: خدمت به مردم ارزش بسیار والایی دارد تا آنجا که امام حسین(ع) می فرمایند: مراجعه مردم به شما برای رفع نیاز و گرفتاری یکی از نعمت های خداوند متعال بر شماست.

 

حجت الاسلام ایروانی تاکید کرد: طبق فرمایش پیامبر گرامی اسلام (ص) بعد از توحید و یکتا پرستی چیزی به اندازه خدمت به خلق خدا ارزش نداشته و در مورد آن توصیه نشده است.

 

وی افزود: جمله عبادت به جز خدمت خلق نیست برگرفته از همین روایات ائمه اطهار است، لذا باید قدر خود را بدانید چرا که خدمت به بندگان خدا مایه رشد فضیلت هاست و عقلانیت و فطرت الهی مخلوقات، ما را تشویق می کند به انجام این امور خداپسندانه.

 

امام جمعه درگز اظهار کرد: به لطف خدا و با همت هلال احمر، معتمدین و بازاریان شهرستان کمک های خوبی برای مردم زلزله زده کرمانشاه جمع آوری شد. این حرکت زیبای مردم کار بسیار ارزشمندی بود و یکی از نقاط قوت و مثبت این شهرستان به حساب می آید.

 

حجت الاسلام ایروانی اذعان داشت: شهرستان درگز در امور خیر و کمک های عام المنفعه و خداپسندانه نمره خوبی داشته و در مسائل ملی همت خوبی را از خود نشان داده است. از خدا می خواهیم توفیق بندگی خدا و خدمت به خلق را به همه ما عنایت بفرماید.

 

در این مراسم محمد ابراهیمی رئیس هلال احمر شهرستان ضمن تشکر از حضور مسئولان شهرستان، داوطلبان جوان و تیم های امدادی تشریح کرد: مردم درگز الحق و الانصاف در بحث ارسال اجناس برای مرده حادثه دیده کرمانشاه خودش درخشیدند و کرامت انسانی زلزله زدگان را ارج نهادند.

 

خاطر نشان می شود این جلسه با ارائه گزارش عملکرد سال 96 ، طرح بودجه پیشنهادی سال 97 توسط مسئول خزانه داری هلال احمر شهرستان و اهدای جوایز به فعالین عرصه خدمت رسانی  به پایان رسید.

 

انتهای پیام/