به گزارش صبح توس؛ حمید داستانی ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رییس بیمارستان رازی(تامین اجتماعی) تربت حیدریه اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی در این استان با 16مرکز درمانی و پاراکلینیک و سه بیمارستان ملکی در مشهد و تربت حیدریه با چهار هزار نفر طرف قرارداد به بیمه شدگان این استان خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کند.

 

وی تصریح کرد: امسال سازمان تامین اجتماعی کشور 19 هزار میلیارد تومان برای درمان بیمه شدگان اعتبار اختصاص داده که یکهزار میلیارد تومان آن سهم بیمه شدگان خراسان رضوی است.

 

مدیر درمان و تامین اجتماعی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در سال گذشته 2.5 میلیون نفر در مراکز ملکی و بالغ بر 18 میلیون نفر در مراکز طرف قرارداد این سازمان تحت درمان تامین اجتماعی قرار گرفتند که 50 هزار نفر از آنها بستری و عمل جراحی شدند.

 

وی بیان داشت: در چهار سال گذشته حدود 80 پزشک جذب مراکز درمانی تامین اجتماعی شدند که از این تعداد 12 پزشک فوق تخصص هستند.

 

داستانی از فرهنگ خوشرویی و پاکدستی به عنوان اولویت اصلی گفتمان سازی این سازمان برای بیمه شدگان یاد کرد و افزود: با توجه به اینکه 42 میلیون نفر در کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار گرفتند یکی از اولویت های کاری خود را استقرار فرهنگ خوشرویی و پاکدستی قرار دادیم تا بتوانیم در کنار ارائه خدمات و تجهیزات بروز و با کیفیت منزلت و کرامت بیمه شدگان را رعایت کرده باشیم.

 

در ادامه این مراسم معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: با وجود اینکه حدود نیم میلیون نفر بیمه شده در این منطقه ماهانه حق بیمه خود را پرداخت می کنند به لحاظ خدمات و تجهیزات با کسانی که همین حق بیمه را در تهران پرداخت می کنند تفاوت بسیار دارند که باید این تبعیض ها برطرف شود.

 

احمدعلی موهبتی بیان کرد: چشم انداز بیمارستان رازی تربت حیدریه برای 175 تخت در نظر گرفته شده که هنوز تا رسیدن به حد مطلوب فاصله داریم که با اضافه شدن 60 تخت دیگر به این مرکز درمانی این مهم محقق خواهد شد.

 

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از خدمات هشت ساله هادی اسلامیان، محمد عجم به عنوان رییس جدید بیمارستان رازی معرفی شد.

 

انتهای پیام/