به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید رضا موسوی مهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره زندان و اقدامات تامینی سبزوار با بیان اینکه در حال حاضر مرکزی برای مراقبت از زندانیان پس از رهایی از بند در راستای جلوگیری از عودت به زندان ایجاد شده است، اظهارکرد: بیش از 1000 نفر از زندانیان در مشهد از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند می شوند تا در بازگشت به جامعه مشکل اشتغال نداشته باشند.

 

معاون قضایی اداره کل زندانهای خراسان رضوی با بیان اینکه شعبه ای از آموزش و پرورش در زندان مشهد دایر شده و زندانیان از خدمات تحصیلی این شعبه استفاده می کنند، تصریح کرد: در حدود 130 نفر از زندانیان مشهدی مشغول سواد آموزی در این مدرسه هستند.

 

وی در ادامه با اشاره به لزوم خروج زندان سبزوار از مرکز شهر، عنوان کرد: طرح های مطالعاتی این پروژه آماده شده و انجام عملیات اجرایی نیازمند تامین اعتبار است.

 

در ادامه این مراسام حسین کیوانلو، رئیس سابق اداره زندان ها و اقدامات تامینی سبزوار در این مراسم به افزایش تعداد تختهای موجود در زندان سبزوار در دوره تصدی ریاست اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 602 تخت در بندهای بسته، موجود است.

 

وی به تامین 800 میلیون تومان اعتبار برای آزادی 62 نفر از زندنیان جرائم غیر عمد اشاره کرد و افزود: این اقدام از طریق شناسایی خیرین و ارتباط با ستاد دیه کشور و برگزاری جشن های گلریزان فراهم شده است.

 

در پایان این مراسم بسک آبادی به عنوان رئیس اداره زندان و اقدامات تامینی شهرستان سبزوار معرفی شد.

 

انتهای پیام/