حمید بنائی در گفتگو با صبح توس؛ با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشور، گفت: ما در حوزه بانک‌ها با مشکلات زیادی مواجه هستیم و با وجود اینکه از یک سو به برخی افراد وام‌های کلان پرداخت می‌شود در مقابل موانع زیادی برای وام‌های کوچک دو یا سه میلیونی برای مردم وجود دارد.

 

وی افزود: برای حل مشکلات اقتصادی باید یک عزم جدی وجود داشته باشد و همه پای کار بیایند؛ چراکه مشکلات معیشتی مردم چیزی نیست که حل نشود.

 

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید توجه جدی به موضوع معیشت مردم داشته باشد، اظهارکرد: پیشرفت امور منوط به مدیریت جهادی و انقلابی داشتن است و اینکه ما فقط پشت میزهایمان بنشینیم و مردم و مشکلات آنها را نبینیم، صحیح نیست.

 

وی افزود: برنامه ششم توسعه در بحث راه‌آهن، موضوع آب، محیط زیست، اشتغال و معیشت تمرکز جدی داشته و اینها محورهای اصلی قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه هستند و اگر این برنامه به طور صحیح اجرا شود می‌توان بخشی از مشکلاتمان را مرتفع کرد.

 

بنایی افزود: حدود 60 الی 70 هزار پروژه عمرانی نیمه ‌تمام در مناطق مختلف داریم که لازم است برای پیشرفت امور بخش خصوصی را به میدان آورد و از آن حمایت کرد.

 

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت به حواشی بیشتر تمرکز دارد تا متن کار، در حالیکه متن کار مردم هستند و باید معیشت و مسأله اشتغال آنها را رسیدگی کرد.

 

وی افزود: بانک‌ها نباید به موضوعات نگاه دلالانه داشته باشند و اگر نمی‌خواهند حداقل بنگاه‌داری خود را  به طور ۱۰۰ درصد متوقف کنند آن را تعدیل و به حوزه تولید نیز بپردازند.

 

بنایی خاطرنشان کرد: در بحث اجرای قانون برنامه ششم ما شاهد سهل‌انگاری‌هایی از سوی دولت بوده‌ایم و اکنون هم کوتاهی‌هایی در اجرای آن وجود دارد و هنوز هم در بعضی وزارتخانه‌ها برنامه ششم توسعه اجرایی نشده است.

 

انتهای پیام/