سید جابر هاشمی گذری در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ مردم شهرستان مه ولات سرمایه بسیار ارزشمندی هستند که بیش از 50 درصد از امورات شهر و روستا را مردم با خودیاری اداره کرده اند.  

 

وی بر گذشته شهرستان و ضرورت برنامه ریزی برای آینده شهرستان ارائه کرد و گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شرایطی ایجاد شد برای مخصوصا در مناظقی مثل مه ولات که بیشتر آنها کشاورزی دارند  صدرور مجوز 400 چاه عمیق را به کشاورزان دادند و مردم تلاش و زحمت در شهرستان برای ایجاد کشاورزی آغاز کردند.

 

هاشمی یادآور شد: کشاورزان مه ولاتی با تلاش و کار مضاعف 9 ماه در سال روز 50 کامیون از شهرستان محصولات خود را به کل کشور صادر می کرد.

 

وی افزود: دل مردم ما دلخوش به دشت ازغند دارند  و این دشت از منطقه پرآبی برخوردار است و یک مرتبه با برنامه ریزی بسیار زیرکانه یا آگاهانه ابتدا یک چاه موتور عمیق و بعد 5 چاه عمیق برای انتقال آب از مه ولات به تربت حیدریه اجرا شد که ان شرایط بر شهرستان تحمیل شد و امروزبدون تعارف مه ولات ما نیاز یک تصمیم بسیار عمیق،اساسی و کارشناسی داریم.

 

هاشمی اظهار کرد: کسانی که مجوز دادند و کارشناسانه مجوز ندادند و بعد این مردم تلاش کردند و امروز بعد از سالها تلاش فقط محصول ما تک محصولی و پسته می باشد و پسته متاسفانه دوسال است دچار مشکل آب کشاورزی کم شده و شرایط بحران در اقتصاد منطقه مه ولات و نیاز دارد که دست اندرکاران استان و کشور نگذارند بعد از 40 سال که دچار یک زندگی پر تلاشی کرده اند امروز چهره غم برصورت مردم مه ولات نشسته و موجب بیکاری جوانان ما مهاجرت آنها به دیگر شهرها شده است.

 

وی خطاب به مدیرکل دفتر امور شهری استانداری و فرماندار مه ولات یادآور شد: در حال حاضر ما مشکلاتی از قبیل برخورداری این شهرستان داریم و تقاضا داریم مه ولات را از منطقه برخوردار به منطقه محروم بیاورید چرا که مردم هم اکنون دچار مشکلات عدیده ای شدند و کشاورزان نیز هزینه هایی در امر کشاورزی هزینه می کنند را تامین نمی شود و از مسولین استانی و شهرستانی تقاضا داریم جلساتی برگزار شود و تا تصمیمات بهتری برمسائل منطقه اندیشیده شود.

 

هاشمی خطاب به شهردار جدید افزود: شهردار شهر کلید شهر را در دست دارد ارتباط شهر به شهردار شهر است ما از شهردار توقع داریم شهر فیض آباد پویا، شاد و متنوع اداره کنید از شما می خواهیم مسولیت این کار را به عهده گرفته، مردم داری را سرلوحه کار خود قرار بدهید.

 

رئیس شورای شهرستان تصریح کرد: مردم شهرستان مه ولات سرمایه بسیار ارزشمندی هستند که بیش از 50 درصد از امورات شهر و روستا را مردم با خودیاری اداره کرده اند.   

 

هاشمی بیان کرد: آقای جعفری شهردار فیض آباد این مسولیت را به عهده گرفته اگر این مردم را درک کند خواهند توانست شهری آباد و زیبا داشته باشد و انتظار ما از شهرداری کارها و برنامه های خود را به طریقی با مردم همراه باشد تا شهر و مردم دچار مشکل نشود.

انتهای پیام/