به گزارش صبح توس؛ محمد دهقان ظهر امروز در جمع مسئولان شوراهای شهرستان طرقبه- شاندیز، اظهار کرد: حلقه وصل مردم و حکومت شوراها هستند اگر همین شوراها غیر مردمی شوند بلای بزرگی بر سر کشور می آید.

 

وی با بیان اینکه مردمی ترین نهادها بسیج و شوراها به عنوان نماینده مردم هستند افزود: مصیبت بزرگ این است که مسئولان و نهادهایی به عنوان حلقه وصل حکومت با مردم چیزی را از جیب مردم برای خودشان در نظر داشته باشند.

 

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به برخی موضوعات هم شهرستان طرقبه- شاندیز گفت: یکی از موارد مرزبندی شهرستان طرقبه شاندیز با شهر مشهد است که در حال پیگیری هستیم.

 

وی افزود: نگاه کلان به این موضوع داریم و معتقدیم این اراضی منطقه مربوط به کل ملت ایران است و باید حفظ شود و باید در راستای گردشگری و طبیعت به کار گرفته شود.

 

دهقان با اشاره به ایستادگی در برابر این تفکر غلط شهرداری مشهد تصریح کرد: برخی می خواهند این زمین ها را از شهرستان طرقبه شاندیز جدا کنند و ساختمان سازی کنند و لذا به همه شهرداران این موضوع را متذکر شده ایم.

 

وی افزود: آنچه که از طبیعت و مناطق بکر مانده باید تبدیل به فضای سبز شود و همه ملت استفاده کنند و این نگاه ملی به قضیه است.

 

نماینده مردم طرقبه شاندیز در مجلس گفت: این بنگاه های ساختمانی با شرکت ها و دولت ها همکاری دارند و قصد دارند پس از ساخت و ساز منفعت زودگذر خودشان و شهرداری را تأمین کنند.

 

وی با گلایه از این موضوع که چرا یک پارک بزرگ و مناسب برای مردم وجود ندارد افزود: منطقه طرقبه شاندیز تنفس گاه شهر است و باید زمینه ای برای استفاده تمام مردم شهر بوجود آید.

 

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس خاطرنشان کرد: شهرستان طرقبه شاندیز به ساخمان سازی ارزش ندارد و در واقع گلبهار برای سرریز سکونت شهر مشهد طراحی و ساخته شده است که بزودی پیمانکار خارجی و داخلی برای ساخت متروی این شهر فعالیت خواهند داشت.

 

وی بیان کرد: با بارگذاری جمعیتی در طرقبه شاندیز مخالف هستیم و نباید باغات در این منطقه به ساختمان تبدیل شود و اگر اقدامی در این راستا انجام خیانت به آینده و اهمیت منطقه است.

 

انتهای پیام/