به گزارش صبح توس؛ نماز جمعه این هفته بردسکن به امامت حجت الاسلام علی اصغر امینی امام جمعه بردسکن اقامه و آحاد مردم شهرستان همانند هفته های گذشته در نماز جمعه این هفته نیز شرکت کردند.

حجت الاسلام امینی در در ابتدا ضمن گرامیداشت یاد مرحوم نور محمد نوری اولین خبرنگار شهرستان بردسکن به تشریح شخصیت وی پرداخت و گفت:مرحوم نور محمد نوری سالهای متمادی از عمر خود را صرف اطلاع رسانی و انتشار اخبار شهرستان و نیز انتقال مطالبات مردم به حاکمیت پرداخت و حقیقتا نقش به سزایی در تبدیل بردسکن به شهرستان داشته است و اظهار داشت: تربیت فرزندان صالح و تربیت آنها در زمینه فعالیت های خبر و رسانه را یکی از صفات بارز آن مرحوم است

امام جمعه بردسکن در ادامه خطبه ها به هفته شوراهای آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت:وظیفه همه ما است که به آموزش و پرورش کمک کنیم تا این نهاد در راستای انجام وظایف خود بهتر عمل کند و با توجه به اینکه فرزندان ما در مدارس مشغول تحصیل هستند در اصل هر کمکی که به آموزش و پروش کنیم به نفع خودمان است.

وی بیان کرد:بحمدالله آموزش و پرورش ما یک نهاد دینی و انقلابی است و اگر این نهاد بدون دغدغه باشد و به کار اصلی خود که تربیت و افزایش دانش است برسد شاهد کاهش آسیب ها در جامعه خواهیم.
حجت الاسلام امینی اقامه نماز جماعت و احداث نمازخانه در مدارس را یکی از اولویت های مدارس برشمرد و بیان کرد:اگر در مدرسه نماز جماعت برگزار شود دانش آموزان در کنار معلمین خود به اقامه نماز خواهند پرداخت و این زمینه ای برای فرهنگ سازی نماز اول وقت خواهد بود.

امام جمعه بردسکن به دیدار مقام معظم رهبری با جمعی از مردم کشور در 19 دی ماه اشاره کرد و گفت:مقام معظم رهبری در دیدارشان با مردم در 19 دی ماه در بیانات خود مطالباتی را هم از مردم و هم از مسئولین داشتند که ان شاالله با وحدت و همت مردم و مسئولین به این مطالبات عمل شود.