به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام سیدعبدالمجید هاشمی امام جمعه موقت جغتای در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان با اشاره به سالروز پیروزی مقاومت اسلامی حماس در جنگ ۲۲ روزه غزه گفت: مبارزه جانانه سربازان مقاومت اسلامی فلسطین در جریان جنگ ۲۲ روزه غزه، رویای شکست ناپذیری ارتش صهیونیستی را بر باد داد و هیمنه پوشاین آنها را در هم کوبید.

امام جمعه موقت جغتای افزود: در جریان جنگ ۲۲ روزه ارتش مسلح اسرائیل در برابر سربازان مومن فلسطینی شکست خورد و همین امر رژیم صهیونیستی را به مرحله نابودی محض نزدیک تر کرد.

سالروز ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار، مناسبت دیگر هفته آینده بود که حجت الاسلام هاشمی با اشاره به آن تشریح کرد: این روز فرخنده را به تمام پرستاران زحمتکش کشورمان تبریک می گوییم و امیدواریم که آنها با تاسی از وجود مقدس عقیله بنی هاشم، بتوانند باری از روی دوش مردم بردارند.

وی در ادامه با یادآوری احادیثی از نبی مکرم اسلام و ائمه اطهار(ع) در رابطه با جایگاه پرستاران خاطرنشان کرد: تلاش برای نجات انسان مریض یکی از راهکارهای رهایی از عقوبت گناهان در اسلام شمرده شده است و این عمل در رابطه با والدین از ارزش چندین برابری برخوردار می باشد.

دولت گزارش شفافی از سانحه کشتی «سانچی» ارایه دهد

خطیب موقت نماز جمعه جغتای در آخرین بخش از خطبه های این هفته با اشاره با حادثه غم انگیز کشتی سانچی، اظهار داشت: این حادثه در ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران و در اثر برخورد کشتی سانچی متعلق به شرکت ملی نفتکش کشورمان که در حال حرکت از بندر عسلویه به سمت کره جنوبی با ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی بود با کشتی باری چینی رخ داد و ۳۲ نفر خدمه آن به شهادت رسیدند و همه مردم ایران را داغدار کردند.

وی گفت: تلاش های نیروهای امدادی کشورهای چین و کره برای خاموش کردن آتش و نجات خدمه کشتی سانچی درطول ۹ روز به نتیجه نرسید و متاسفانه ۳۲ تن از خدمه این کشتی را از دست دادیم که امیدواریم دلتمردان با ارایه گزارش های شفاف در این زمینه، افکار عمومی را نسبت به آنچه در این رابطه رخ داد قانع سازند.

امام جمعه موقت جغتای با توصیه مردم به عدم پیش داوری درباره این حادثه، اظهار داشت: تجزیه و تحلیل محتویات جعبه سیاه کشتی سانچی به حدود یک ماه وقت نیاز دارد، از این رو لازم است تا اعلام نتیجه نهایی، از ارایه یا پذیرش هرگونه پیش داوری و تحلیل نادرست در این زمینه پرهیز شود.

انتهای پیام/