به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام والمسلمین میری امام جمعه شهرستان مه ولات با اشاره آیه 200 آل عمران و سفارش تقوا یادآور شد:ای کسانی که خداوند ایمان آورده اید  و پیامبر و ائمه را پذیرفته اید در برابر مشکلات،هوس های نفسانی صابر و مقاوم باشید.

امام جمعه مه ولات  گفت:پیامبران تقوا را به عنوان عاملی که انسان را از هوس ها نجات و به مقابلت در مسیر خوبیها و در برابر مشکلات قدرت می دهد.

خطیب جمعه مه ولات در خطبه دوم با اشاره به فرمایشات معظم له اظهار داشت:رهبری در مراسم نصب ریاست جدید شورای سیاست گذاری ائمه جمعه نسبت به نماز جمعه متذکر شد و ادامه داد:ایشان فرمودند نماز جمعه نهاد مبارک و رحمانی می باشد و جایگاه آن در سلام،از صدر اسلام تا امروز بسیار مهم بوده است.

وی ضمن تقدیر و تشکر از حضور پرشور خواهران و برادران نمازگزار این شهرستان تصریح کرد:آمارها بررسی شده شرکت و حضور شما نمازگران را مطلوب ارزیابی کرد و شما مردم شهرستان نیز می توانید حضور بهتری و بیشتری داشته باشیم.

میری در ادامه به فرمایشات رهبری عظیم شان اسلام در رابطه با تحریم های اخیر دولت جنایتکار و فاسد آمریکا افزود:دل بستن به آمریکا یعنی خسارت محض است و بدانید از ناحیه آمریکا هیچ خیری برای ممالک اسلامی وجود نخواهد داشت.

وی در دیدار مهمانان سیزدهمین اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی گفت:در جنگ نرم هم می توان استکبار جهانی  را شکست داد و ما بجای اینکه جنگ دشمن بعضی از ما و شما حالت دفاعی بگیریم متاسفانه دشمن خانه ها و منازل ما را مورد تحاجم خودش قرار داده است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان مه ولات به دیگر تذکرات رهبری اشاره و خاطرنشان کرد:لزوم توجه جهان اسلام به مسائل اصلی و به مسئله مهم فلسطین  قلب جهان اسلام و قبله اول مسلمانان بوده است که یک دولت جنایتکاری مثل غده سرطانی کاشته اند که مابین پیکر دنیای اسلام فتنه ایجاد نماید.

وی با اشاره به فرموده امام راحل یادآور شد:وظیفه هر مسلمان در مسئله فلسطین همام وظیفه مسلمانان فلسطین است و دشمن می خواهد با اجرایی کردن نیت پلید خود در بین ملت اسلامی رشد و توسعه پیدا کند.

امام جمعه مه ولات تصریح کرد:رهبری در شرایط کنونی از مسولین و مردم خواستند که بصیرت و پرهیز از شایعات و دروغ پردازی ها دشمن و رسانه های بیگانه را افزایش دهند و مهم ترین تدبیر امروز دشمن شایعه پراکنی برای تغییر افکار عمومی است.

انتهای خبر/