به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد علی دستجردی در خطبه های نماز جمعه قوچان با بیان ینکه دشمنان انقلاب اسلامی روزانه با حرکت ها و ترفندهای جدید درصدد ضربه زدن به کشورمان هستند، گفت: در میان تمام حرکت های دشمن، شایعه سازی برای تغییر افکار عمومی یکی از مهنترین فعالیت های دشمن محسوب می شود و در بسیاری از مواقع افراد بدون توجه به این مساله در فضای مجازی به این شایعات دامن می زنند.

وی  با بیان اینکه مهار شایعه، منجر به مهار دشمن می شود، ادامه داد: اگر به آمریکا دل ببندیم خسارت های جبران ناپذیری به کشور وارد خواهد شد، چرا که دولتمردان امریکا با هر بهانه خودساخته درصدد ایجاد تحریم های جدید و وارد کردن ضربه به کشورمان می باشند.

وی توجه بیشتر به مردم و ایجاد تقوا در مسئولین را ابزار اصلی مقابله با دشمن دانست، تصریح کرد: مسئولین می بایست با دشمن شناسی به موقع و مردم نیز همچون گذشته با بصیرت گام بردارند و با جنگ نرم دشمنان مقابله کنند.

خطیب نماز جمعه قوچان با اشاره به آسیب های فضای مجازی گفت: فضای مجازی بستری برای ارتباطات صحیح و سالم است و نه ترویج فحشا و شایعه؛ و متاسفانه برخی بدون رعایت اصول و چارچوب اخلاقی از این فضا به خوبی بهره نمی گیرند و به همین دلیل معتقدیم آموزش نحوه بهره مندی صحیح از این فضا ضروری است.

وی با اشاره به انتصاب حجت الاسلام علی اکبری به سمت مسئول سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: نماز جمعه، نهادی بسیار مقدس و مایه سرندی و عامل وحدت و محبت در میان مردم و مومنان و خاری در چشم دشمنان می باشد.

حجت الاسلام دستجردی در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب در قوچان گفت: سی ام دی ماه سالروز شهادت جمعی از شهروندان قوچانی در دوران انقلاب است که می بایست مورد توجه احاد مردم و مسئولین قرار بگیرد و حرکت انقلابی این شهدا برای نسل جوان قوچان بازگو شود.

انتهای پیام/