به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی، تبیین کرد: یک ساعت تفکر از یک عمر عبادت بدون تفکر بهتر است چرا که اندیشیدن در هدف خلقت، مادر همه خوبیهاست.

وی خاطر نشان کرد: انسان بداخلاق اگر به درجه رفیع شهادت نائل شود، باز هم به دلیل تندخویی دچار عذاب قبر شده و مجازات خواهد شد. چرا که متخلق بودن به اخلاق دینی نیمی از ایمان است.

امام جمعه درگز تشریح کرد: در اسلام خدمت به بیمار دارای ارزش بالایی است و پرستاری یکی از بهترین و سخت ترین مشاغل است که نیاز به صبر ویژه و سعه صدر و همراهی دارد، تحمل این شرایط و درک اوضاع بیماران، پرستاران را در مقام و مرتبه حضرت زینب (س) قرار می دهد.

حجت الاسلام ایروانی با اشاره به پیش رو بودن روز غزه تشریح کرد: این روز به دلیل حماسه آفرینی مردم مظلوم غزه در دفاع از سرزمین های اشغالی آنها نامگذاری شده تا همچون روز قدس میعادی باشد برای شنیدن فریاد مظلومیت این مردم در مقابل رژیم صهیونیستی.

وی عنوان کرد: پیروزی حماس به مردم دنیا نشان داد که قدرت ایمان در مقابل تجهیزات نظامی و ساز و برگ ارتش دوم دنیا پیروز شد و این هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را از بین برد.

امام جمعه درگز بیان کرد: آنچه که امروز در جهان اسلام برای ملت ها و مسئولان کشورهای اسلامی حائز اهمیت است غافل نشدن از مسائل اصلی جهان اسلام است. دشمن نباید با طرح و توطئه خود ما را به مسائل حاشیه ای و درجه دو و سه مشغول کند و از موضوعات اصلی باز دارد.

حجت الاسلام ایروانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری تصریح کرد: جهان استکباری با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم به دنبال این است که اصالت های فکری و رفتاری را از ما بگیرد، اما همانطور که حزب الله و حماس در جنگ نظامی رژیم صهیونیستی را شکست دادند، در جنگ نرم هم شاهد شکست این رژیم جعلی خواهیم بود.

وی افزود: امروز نظام اسلامی و جبهه مقاومت سرنوشت منطقه و حد و مرزها را مشخص می کنند، قدس برای همیشه پایتخت فلسطین است و اقدام اخیر امریکا هم نسبت به این مساله غلط زیادی بوده که قادر به انجام آن نخواهد بود.

امام جمعه درگز تاکید کرد: سخنان نژاد پرستانه رئیس جمهور ابله آمریکا در رابطه با افریقا و امریکای لاتین و نژاد های دیگر مصداق اقدام بر ضد حقوق بشر است. آمریکا بزرگترین دروغگویی است که بدترین جنایات را بر ضد بشریت انجام داده ولی در ظاهر ژست حقوق بشر می گیرد.

حجت الاسلام ایروانی تاکید کرد: آمریکا و آل سعود عامل اصلی تشکیل گروه داعش و گروهک های تکفیری هستند، انها به طور آشکارا از این گروهها حمایت می کنند و برای مسلمان کشی و شیعه کشی با رژیم صهیونیستی هم قسم شده اند، اما خود را داعیه مبارزه با ترورسیم می دانند.

 وی در پایان خاطر نشان کرد: امروز شاهد آن هستیم که رئیس جمهور آمریکا با وجود اصرارهای زیاد مبنی بر حذف برجام، سیاست حفظ برجام و تشدید تحریم ها را در پیش گرفته است، مسئولان ما باید در مقابل سیاست برجام شعاری و تحریم های واقعی ایستادگی کنند و بهترین تدبیر را برای مقابله با آن بسنجند، یا امریکا را وادار به اجرای برجام کنند و یا خودشان از تعهداست دست برداشته و مسائل هسته ای را احیا و تقویت کنند.

انتهای پیام/