به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر شب گذشته در سلسله نشست‌های دیده‌بان استقلال که با موضوع افزایش بهای سوخت و حذف یارانه‌ها در حسینیه قرآن و عترت برگزار شد، با بیان اینکه مهم‌ترین سند سیاست‌های دولت‌ها لایحه بودجه است، اظهار داشت: باید در لایحه بودجه به دنبال مبانی تنظیم بودجه باشیم تا بفهمیم این لایحه بر اساس قوانین بالادستی و اقتصاد مقاومتی که خط‌کش و شاخص ما برای برون رفت و حل مسائل کشور است تنظیم شده است؟

وی افزود: این لایحه و عملیاتی که بر اساس آن در سال 1397 شکل می‌گیرد نشان می‌دهد که به چه سمتی می‌رویم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز یک وضعیت نابسامانی در اقتصاد کشور داریم بیان کرد: بخش قابل توجهی از درآمدهای نفتی، مالیاتی و غیره صرف هزینه‌های دولت می‌شود، به گونه‌ای که 93 درصد اعتبارات صرف هزینه‌های جاری می‌شود.

پژمانفر ادامه داد: اگر واقعی‌تر نگاه کنیم صندوق ذخیره و اوراق مشارکت چند سالی است که کشور را در شرایط سخت قرار داده‌اند، برای مثال در حوزه مطالبات پرداختی مستقیم دولت مثل تامین اجتماعی، دولت نقد را در جیب خودش قرار می‌دهد و بخشی از مطالبات را به صورت اوراق مشارکت می‌پردازد.

وی تاکید کرد: باید ببینیم اقتصاد مقاومتی بر روح لایحه بودجه حاکم است یا نه، چنین سیاستی را در لایحه بودجه مشاهده نمی‌کنم و چرخش مسیر کشور درراستای اقتصاد مبتنی بر تحمیل بار کمتر بر مردم نیست.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: افزایش قیمت بنزین و گازوئیل و حذف یارانه بگیران پردرآمد می‌تواند در کنار باقی مواردی که در لایحه بودجه وجود ندارد اقتصاد مقاومتی باشد، اما در این لایحه بودجه یک بام و دو هوا را می‌بینیم.

پژمانفر با اشاره به اینکه امسال کمیسیون تلفیق سعی کرده است بی‌نظمی را مدیریت کند و با گران اداره کردن دولت در مقابل کسانی که تنها راه نجات کشور را به دست آوردن منابع جدید می‌دانند ایستاده است، ادامه داد: هزینه‌هایی که دولت افزایش داده است فشار شدیدتری بر مردم وارد می‌کند و برای جبران این فشار هیچ حمایتی در نظر گرفته نشده است.

انتهای پیام/