به گزارش صبح توس؛ مصطفی اسدی معاون آموزش و پرورش خراسان رضوی امروز در شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی قطب شهید دهقان با تاکید بر نگاه ویژه استاندار برای جلوگیری از ورود افراد به چرخه بی سواد گفت: دستور اکید استاندار خراسان رضوی بر این است که نباید کودکی به دلیل فقر مالی از تحصیل باز بماند و باید تلاش شود که از ورود افراد به سیستم بی سوادی جلوگیری شود.

اسدی افزود: سیاست شورای پشتیبانی نهضت براین است که بی سوادی را به صفر برساند و وارد وفازهای جدید مهارت آموزی شود که متاسفانه در خراسان رضوی دو درصد بی سواد حضور دارند که با حداقل ها اگر حساب کنیم جمعیت بیش از دو هزار نفر هستند که هر سال عددی به اعداد بی سواد اضافه می شود.

وی با اشاره محورهای نهضت سواد آموزی در سال ۹۶ تصریح کرد: محورهای اصلی امسال نهضت سواد آموزی خراسان رضوی شناسایی و جذب بی سوادان و به صفر رساندن این جمعیت بودیم که تا کنون بیش از ۸۰درصد عملیاتی شده است.

معاون آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: توسعه مراکز یادگیری از ۳۷ مرکز به ۷۴ مرکز از برنامه دیگر نهضت بوده است که به صورت صد ردصدی محقق شده که خراسان رضوی در صدر مراکز کشور است که در سال آینده به بیش از ۱۰۰ مرکز افزایش دهیم.

اسدی بیان داشت: یکی دیگر از سیاست در نهضت سواد آموزی آموزش سواد، دوره انتقال و تحکیم به منظور بالا بردن مهارت اجتماعی و سبک زندگی اسلامی ایرانی و مهارت های فنی و حرفه ای است که با عث توانمندی اقتصادی افراد جامعه می شود.

وی یادآور شد: تحکیم، توسعه و تثبیت سواد با اجرای حلقه های کتابخوانی و مسابقات فرهنگی با همکاری سایر نهاد ها که دست به دست هم دهیم از آسییب های اجتماعی پیشگیری تا معظلی در جامعه ایجاد نشود.

معاون آموزش و پرورش خراسان رضوی اعلام داشت: کسانی که به توانند مهارت های لازم را در مراکز یاد گیری فرا گیرند و در آزمون شرکت و گواهی کسب مهارت فنی و حرفه ای را دریافت کنند از تسهیلات سه تا پنجاه میلیونی تومانی برخوردار می شوند.

انتهای پیام/