به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام حسین معصومی ظهر امروز در دیدار با فرماندار خلیل آباد با اشاره به وضعیت ساماندهی گلزار شهدای استان خراسان رضوی اظهار داشت: ساماندهی گلزار و مزار شهدا نیز یکی از دغدغه های ما در استان است.

وی با بیان اینکه 38 سال از جنگ می گذرد ولی ساماندهی گلزارهای شهدا در خراسان رضوی از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست، خاطرنشان کرد: کمتر از 50 درصد گلزارهای شهدای خراسان رضوی ساماندهی شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با تأکید بر اینکه باید این موضوع هر چه سریع‌تر در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد: مشکلات مالی دولت مشهود است و باید در این زمینه از وجود خیرین استفاده کنیم.

 

بنیاد شهید خراسان رضوی در بسیاری از امور مظلوم واقع شده است

وی با اشاره به بنیاد شهید و امور ایثارگران در خراسان رضوی در برخی از موضوعات مظلوم واقع شده است، اذعان کرد: امیدواریم بتوانیم در زمینه ساماندهی گلزار شهدا با کمک دهیاران و شوراها گام های مؤثری را در سطح استان برداریم.

معصومی در ادامه ضمن با تأکید بر فراگیر کردن تکریم و تجلیل از خانواده های شهدا و ایثارگران، عنوان کرد: میزان مشارکت دستگاه های مختلف در این زمینه باید افزایش پیدا کند.

 

تمام ارگان ها باید در تکریم و تجلیل ایثارگران سهم باشند

وی همچنین تشریح کرد: در بحث تکریم و تجلیل از خانواده های شهدا و ایثارگران باید همه ارگان ها با اولویت تکریم ایثارگران خود و در مرحله بعد ایثارگران سایر اقشار نیز سهیم شوند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در بحث تعمیرات و تجهیزات ساختمان اداری از دیگر موضوعاتی است بنیاد شهید مظلوم واقع شده است، تأکید کرد: تعمیر و تجهیز ساختمان های اداری بنیاد شهید در استان خراسان رضوی باید در دستور کار قرار گیرد.

 

ایثارگران در زمان نیاز کشور ورود پیدا کرده اند و امروز باید از آن‌ها حمایت لازم صورت گیرد

حجت الاسلام معصومی با تأکید بر اینکه علی رغم اینکه بنیاد شهید یک سازمان حمایتی است ولی جزو سازمان های حمایتی در استان محسوب به شمار نمی رود، ابراز کرد: ایثارگران نیز در زمانی که کشور و نظام احتیاج داشته ورود پیدا کرده اند و کشور را امن نگه داشته اند و امروز نیز باید در راستای اشتغال و حمایت از آن‌ها اقدام شود.

وی با بیان اینکه دستگاه های اداری می توانند خدمات زیادی را به ایثارگران در زمینه های مختلف ارائه دهند، اظهار کرد: یک فاز از اجرای طرح های هادی باید ساماندهی گلزار شهدا هر روستا باشد و امیدواریم در استان و بخصوص در این شهرستان نیز این امر اجرا شود.

 

ساختمان بنیاد شهید خلیل آباد مناسب با جایگاه جامعه ایثارگری شهرستان نیست

وی با اشاره به اینکه شهدا تنها متعلق به بنیاد شهید نیستند بلکه متعلق به کل جامعه هستند، تصریح کرد: همه ساله تعدادی از خانواده های شهدا و ایثارگران نیز از دست می روند، این خانواده ها و ایثارگران نیز نعمت هایی از سمت خدا هستند که باید از فرصت مغتنم خدمتگزاری که در اختیار داریم در زمینه حمایت از این خانواده ها نیز استفاده کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در پایان با بیان اینکه جایگاه ساختمان اداری بنیاد شهید خلیل آباد مناسب خانواده های شهدا و ایثارگران شهرستان نیست، خاطرنشان کرد: مناسب سازی ساختمان اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران خلیل آباد باید در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/