به گزارش صبح توس؛ محمدعلی نبی پور صبح امروز در جمع مسئولان روستایی شهرستان با اشاره به نزدیک بودن ایام پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهارکرد:  طی ۴ دهه این انقلاب مسائل و بحران های مختلفی را از سر گذرانده و اقدامات خوبی انجام داده است؛ اما در عین حال امروز با مشکلاتی جدی و گاهی در سطح ملی روبرو هستیم.

 

وی افزود: همه ما موظفیم تا این چالش ها را از سر راه برداریم و این جز با تلاش، همت و هم افزایی مردم و مسئولین به انجام نمی رسد.

 

فرماندار گناباد به کاهش جمعیت روستاها و خالی شدن آن از سکنه اشاره کرد و گفت: با وجود اقداماتی که در راستای محرومیت زدایی از روستاها انجام شده؛ اما این اقدامات نتوانسته سبب ماندگاری مردم شوند و این مهم نیازمند تغییر نگرش ها در جهت توسعه روستاها و شهرها در کشور است.

 

وی افزود: خدماتی که به شهر ارائه می شود باید به روستاها نیز داده شود و بستر سازی لازم و تولید اشتغال فراهم شود.

 

نبی پور تصریح کرد: در خصوص تامین آب شرب روستاهای شهرستان گناباد بیش از ۱۲ میلیارد تومان در حوزه آبرسانی روستایی در دو سال اخیر هزینه شده و مجتمع های آبرسانی تجهیز شده اند.

 

وی افزود: در خصوص فضاهای کالبدی روستاها اقدامات خوبی از جمله آسفالت جاده های روستایی انجام شده است و ۱.۵میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی برای اشتغالزایی به روستاها اختصاص یافته که همکاری مردم و جوانان تحصیل کرده را نیاز دارد.

 

فرماندار گناباد با اشاره به بحران آب در کشاورزی خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش بارندگی و خشکسالی های اخیر تولیدات کشاورزی باید همسو با اقلیم منطقه باشد.

 

وی ضمن اشاره به موضوع توسعه منطقه ای، ابراز کرد: باوجود اینکه در سال های اخیر در تنگنای اقتصادی قرارداشته ایم، برق رسانی روستاهایی که بالای ۱۰خانوار بوده اند انجام شده است.

 

انتهای پیام/