به گزارش صبح توس؛ پیش از ظهر امروز مراسمی به جهت تجلیل از آموزشیاران ساعی و موفق نهضت سواد آموزی شهرستان خلیل آباد در نمازخانه آموزش و پرورش خلیل آباد برگزار شد.

 

در این مراسم که با حضور فرماندار، مدیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان خلیل آباد از 34 آموزشیار نهضت سواد آموزی تجلیل شد.

 

آموزشیاران نهضت سواد آموزی نقش بسزایی در مهارت آموزی و تحکیم بنیان خانواده دارند

 

مجتبی شاکری در این مراسم با بیان اینکه تلاش های خوبی در حوزه ریشه کن کردن بی سوادی در شهرستان خلیل آباد صورت گرفته است، اظهار داشت: در این شهرستان نباید حتی یک بی سواد داشته باشیم.

 

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم در آینده ای نزدیک جشن محو بی سوادی در شهرستان برگزار شود، خاطرنشان کرد: سواد آموزی یکی از مهمترین ارکان رشد، توسعه و ارتقاء جایگاه فرهنگی هر جامعه ای به شمار می رود.

 

فرماندار خلیل آباد با اشاره به اینکه آموزشیاران نهضت سواد آموزی باید در زمینه مهارت آموزی نیز فعالیت های خود را بیش از گذشته داشته باشند، تصریح کرد: مهارت آموزی یکی از نیاز های اصلی حوزه اشتغال در شهرستان محسوب می شود.

 

وی با بیان اینکه آموزشیاران نقش مهمی در روشنگری خانواده ها دارند، اذعان کرد: به همین منظور آموزشیاران نهضت سواد آموزی می توانند در زمینه تحکیم بنیان خانواده نقش بسزایی را ایفا کنند.

 

وی با بیان اینکه سواد آموزی ریشه در آموزه های دینی دارد، خاطرنشان کرد: در سال های ابتدای انقلاب اسلامی برای ریشه کردن بی سوادی یک بسیج همگانی نیاز بود که امام راحل نیز دستور تشکیل نهضت سواد آموزی را دادند.

 

کمتر از یک درصد جمعیت خلیل آباد بی سواد هستند

 

مهدی عامری در این مراسم با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به فرمان امام خمینی(ره) نهضت سواد آموزی تشکیل شد، خاطرنشان کرد: بیش از 44 آموزشیار در شهرستان وجود دارد که در سال جاری بیش از 34 نفر در حال فعالیت هستند.

 

وی در پایان با بیان اینکه شهرستان خلیل آباد در محو بی سوادی پیشتاز است، اذعان کرد: کمتر از یک درصد جمعیت شهرستان خلیل آباد بی سواد هستند که امیدواریم در آینده ای نزدیک جشن محو بی سوادی را برگزار کنیم.

 

مسئول نهضت سوادآموزی خلیل‌آباد با بیان اینکه سواد نقش مهمی در زندگی اجتماعی و فردی یک شخص ایفا می کند، تصریح کرد: سوادآموزی و ایجاد انگیزه برای ادامه تحصیل و تحکیم سواد از جمله اهداف نهضت سوادآموزی است که در کنار آن نیز به آموزش مهارت های زندگی و حرفه ای می پردازد.

 

انتهای پیام/