به گزارش صبح توس؛ حسن احمدیان صبح امروز در نشستی با حضور مدیران ورزشی اظهار کرد: هدایت تیم خراسان رضوی را سمانه افخم عضو تیم ملی کبدی بانوان کشور و هدایت تیم شهرستان قوچان را صفورا یادی مقدم، مربی باسابقه سیستانی که مربی‌گری تیم ملی را در کارنامه دارد، بر عهده دارند.

 

وی افزود: خراسان رضوی جوان‌ترین تیم کبدی را در لیگ برتر بانوان کشور دارد به گونه‌ای که در ترکیب این تیم چهار ورزشکار نوجوان، چهار ورزشکار جوان و سه ورزشکار بزرگسال حضور دارند.

 

سرپرست هیئت کبدی خراسان رضوی گفت:چنانچه سطح ورزشی جوانان و نوجوانان در سطحی باشد که بتوانند با بزرگسالان رقابت کنند از لحاظ مقررات منعی برای حضور در لیگ برتر بزرگسالان وجود ندارد.

 

وی افزود: ویژگی منحصر به فرد دیگر تیم کبدی بانوان خراسان رضوی آن است که این تیم تنها لیگ تیم برتری است که تمامی مربیان و بازیکنانش بومی استان هستند در حالی که تیم‌های دیگر یا از بازیکنان و یا مربیان استان‌های دیگر کمک گرفته‌اند.

 

احمدیان از برگزاری مراحل نیمه نهایی و نهایی رقابت‌های لیگ برتر کبدی بانوان در روزهای چهارم تا دهم بهمن به میزبانی هیات کبدی خراسان رضوی در مشهد خبر داد و تصریح کرد: مرحله نیمه نهایی این مسابقات به مدت چهار روز و مرحله نهایی به مدت سه روز برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به این مطلب که این استان با حضور تیم‌های خراسان رضوی و شهرستان قوچان، تنها استانی است که با ۲دو تیم در لیگ برتر کبدی بانوان کشور شرکت دارد، افزود: در این مسابقات ۱۱ تیم، هر تیم متشکل از ۱۴ بازیکن و سه نفر عضو کادر فنی، حضور خواهند داشت.


سرپرست هیئت کبدی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تیم کبدی بانوان استان خراسان رضوی سال گذشته در مرحله نهایی لیگ برتر در کرمانشاه با صعود به مرحله نهایی مسابقات موفق شد با کسب چهار امتیاز در این مرحله و یک پله صعود نسبت به سال پیش از آن جایگاه چهارم لیگ برتر را کسب کند.


وی با بیان اینکه حدود ۲۵۰ بانوی خراسان رضوی در رشته کبدی فعالیت می کنند، بیان کرد: تاکنون پنج نفر از بانوان خراسان رضوی به اردوهای تیم ملی کبدی راه یافته اند؛ اما هم اکنون سمانه افخم تنها بانوی ملی پوش کبدی از استان خراسان رضوی است.


انتهای پیام/