به گزارش صبح توس؛ امیر زارعی معاون توسعه امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی ظهر امروز در جمع مدیران ورزشی در خصوص آخرین وضعیت اجاره اماکن ورزشی به بخش خصوصی گفت: نکته مهمی که بارها بر آن تاکید کرده‌ایم، ملی بودن این مساله و نیاز آن برای اصلاح به مصوبه هیات دولت است.

وی افزود: هزینه‌ها باید در قالب ۴ چک پرداخت شود، ضمن اینکه درآمدزایی آنها از اماکن ورزشی باید در چارچوب نرخ‌نامه‌ای باشد که ابتدای سال توسط کمیسیون مربوطه ارائه می‌شود.

معاون توسعه امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی اظهار کرد: هزینه تامین و تعمیر سخت‌افزار و تجهیزات مربوط به سالن اعم از نور و سرویس‌های بهداشتی به عهده اداره کل است.

وی افزود: ۱۷ نفری که به یک رییس هیات رای می‌دهند باید در مجمع سالیانه از وی بخواهند تا گزارش عملکرد ارائه کند اگر هنوز مجمع سالیانه هیات والیبال خراسان رضوی برگزار نشده به خاطر این است که خود فدراسیون هم درگیر برگزاری انتخابات بود.

زارعی در خصوص آخرین وضعیت مجامع ورزشی گفت: آگهی مربوط به برگزاری مجمع دو هیات اسکی و بدمینتون منتشر شده‌ و مجمع دو هیات شنا و کاراته نیز در ماه‌های دی و بهمن برگزار می‌شود و تا پایان سال چهار هیات دیگر هم مدت زمان چهار ساله‌شان تمام می‌شود و با هماهنگی فدراسیون‌های مربوطه مجمع به شکل قانونی برگزار خواهدشد.

وی در خصوص شرایط ورزشگاه ثامن گفت: ثامن هم پروژه‌ای ملی با مساحت بیش از ۴۰۰ هکتار است که قطعا برای پیشرفت پروژه‌ نیاز به اعتبارات ملی دارد و بحث توسعه و تجهیز ورزشگاه ثامن باید در زمانی صورت گیرد که مسابقه‌ای نباشد.

معاون توسعه امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به خصوصی بودن باشگاه‌های مشهدی تصریح کرد: در شهرهای دیگر کشور همه از جیب دولت هزینه می‌کنند اما اینجا دو تیم حاضر در لیگ برتر جزو بخش خصوصی هستند که باید از آنها حمایت شود.

وی افزود: در سال ۹۴ در جلسه شورای اداری استان، استاندار دستور داد هر دستگاهی که سالن ورزشی در اختیار دارد، باید به مدت ۴ ساعت در هفته در اختیار قهرمانان استان بگذارد اما به جز یکی دو دستگاه هیچیک همکاری خوبی نداشتند.

زارعی در خصوص مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا با بیان اینکه 17 رشته ورزشی را مشخص کردیم که به کسب سهمیه در آنها امیدوار هستیم گفت: پیش‌بینی ما برای ورزشکاران خراسانی حاضر در اردوهای تیم ملی ۴۰ نفر است و امیدواریم حداقل ۵۰ درصد از این ۴۰ نفر موفق به کسب سهمیه شوند اما مهمترین موضوع برای ما حمایت مالی از ورزشکاران است.

انتهای پیام/