به گزارش صبح توس؛ حسن پارسی پور امروز در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان سبزوار با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون بیش از613 میلیارد و690 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان سبزوار اعطا شده است اظهارداشت: این رقم تسهیلات منجبر به ایجاد 4هزار و 200فرصت شغلی و سرمایه گذاری در سبزوار شده است.

 

وی با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغالزایی ارائه شده توسط ادارت و سازمان های مختلف مانند کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره صنعت و معدن،جهاد کشاورزی و همچنین بهزیستی صورت گرفته است تصریح کرد: بنابراین مشاغل ایجاد شده در حوزه های مختلف خدماتی صنعتی و کشاورزی ایجاد شده است.

 

پارسی پور در ادامه به تعهد 160هزار شغل توسط استانداری خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: ایجاد هفت هزار و 300شغل از این رقم به سبزوار محول شده است که باید تا پایان سال به انجام برسد.

 

معاون برنامه ربزی فرمانداری سبزوار با بیان اینکه تا کنون 60درصد از این تعهد توسط مسئولان شهرستانی انجام شده است تاکید کرد: دستگاه های 9گانه شهرستان مسئولیت ایجاد این تعداد شغل را برعهده دارند.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزواردر این جلسه با اشاره به مزیت ایجاد مشاغل خانگی و به لحاظ مدت زمان کوتاه برای رسیدن به سود دهی و درامد زایی تصریح کرد: توجه ویژه به ایجاد این مشاغل در شهرستان دردستور کار قرار گرفته است.

 

عقیل مختاری در ادامه به اختصاص 15میلیارد و 790میلیون ریال تسهیلات به بخش مشاغل خانگی خبر داد و افزود: به لحاظ اهمیت ویژه این بخش از مجموع 27 میلیارد و 360میلیون ریال تسهیلات اینرقن به حوزه مشاغل خانگی اختصاص یافته است.

 

وی تعداد مشاغل ایجاد شده در این خوزه را 394 مورد اعلام کرد و افزودک این تعدا شغل به صورت مستقل تحت حمایت و یا به صورت پشتیبان مشاغل دیگر ایجاد شده است.

 

 

انتهای پیام/