به گزارش خبرنگار صبح توس؛ دیدن صحنه هایی زننده و مستهجن از شخصیت های کارتنی لخت در میان کالاهای وارداتی چینی که پس از چند دست، از شهر کوچک جغتای سر درآورده است، ذهن هر فرد علاقمند به فرهنگ ایرانی و اسلامی را به خود مشغول میکند.

 

نسل های آینده این مرز و بوم که میراث دار فرهنگ غنی و اصیل ایرانی و اسلامی ایران هستند در دوران کودکی خود با این اقلام فرهنگی بزرگ می شوند و از آنها الگو می گیرند و آرمان هایی را که هزاران هزار جوان به پایش خون ریخته اند را بر باد می دهند.

 

آنچه که نمی توانند از رسانه های رسمی جمهوری اسلامی به خرد افکار عمومی کودکانمان بدهند را در قالب کالاهای فرهنگی برایمان ارسال میکنند و با حساب و کتابی دقیق، تصویر برهنه هنرمندان غربی را به دست کودکان این سرزمین در دور دست ترین نقاط می رسانند و تیر شلیک شده خود در کارگاههای چاپ و نشر چین را به هدف می نشانند.

 

تصاویری که در ادامه این گزارش می بینید مربوط به تصاویری است که از یکی از فروشگاههای لوازم تحریر شهر جغتای تهیه شده است، بسته های حاوی برچسب های کودکانه که فروشنده در نگاه اول با تصاویری از باب اسفنجی روبرو می شود و در خرید آن از عمده فروش مشهد یا سبزوار تردیدی نمی کند و دغدغه های فرهنگی خودش را متقاعد میکند.

 

اما پس از انتقال استیکرهای ساخت چین به مغازه خود در شهر جغتای متوجه تصاویری زننده شخصیت هایی عروسکی همچون برتز و باربی در لایه های زیرین بسته بندی ها می شود که تاثیرات عمیق اخلاقی و اجتماعی بر روی کودکان دارد، صحنه ای که به تنهایی میزان ولنگاری فرهنگی وارد کنندگان کالاهای چینی را بر ملا و آه از نهاد هر انسان علاقمند به فرهنگ ایرانی و اسلامی را بلند می کند.

این تصاویر چه دستاوردی جز بی بند بار کردن دختران معصومی دارد که باید روزی نقش مادری را برای نسل های بعد از خود ایفا کنند؟ یا تولید آنها در داخل کشور چه اندازه زحمت و هزینه دارد که نهادهای مسئول دولتی و غیر دولتی خود را به خواب زده و آنها را نمی بینند؟ چند جوان چینی برای تولید آنها شاغل شده و در عوض جوانان لایق این مرز و بوم در حسرت حقوق های حداقلی امروزشان را به فردا می رسانند؟

 

کدام مسئول نالایقی در حال نظارت بر واردات اقلامی از این دست، چشم خود را می بندد که تصاویر زنان برهنه در قالب کالای فرهنگی تا عمق روستاها و شهرهای دور دست جمهوری اسلامی می رسد؟

 

انتهای پیام/