به گزارش صبح توس؛ سعید شیبانی در نشست خبری جشنواره استانی تئاتر بسیج خراسان رضوی که پیش از ظهر26دی ماه در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، گفت: جلسات مختلفی جهت برگزاری این رویداد فرهنگی و هنری برگزار شد تا این رویداد هنری در شهرستان نیشابور برگزار شود.

 

وی بیان کرد: هنر نویدبخش تعالی و کمال بخش آرمان گرا است که به اعتلای فرهنگ جامعه کمک کرده است و این رویداد فرهنگی با حضور هنرمندان استان برگزار می شود.

 

شیبانی گفت: بسیج از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی است و فعالیت های متنوع آن در زمینه های  گوناگون علاوه بر ایجاد امنیت تأثیرات بسزایی در سایر حوزه های کشور داشته است.

 

وی ادامه داد: باید به نقش و ترویج رویکرد بسیج توجه بیشتری شود تا به مردم کامل تر معرفی شود.

 

فرماندار نیشابور با اشاره به پیوند بسیج و هنر گفت: بسیج هنرمندان نشان از اهمیت هنر دارد، ایجاد ارتباط بین مسجد و هنر پیوند بسیار خوبی است زیرا مساجد منشأ مبانی دینی ما است.

 

وی اضافه کرد: ترویج هنر و تقویت فعالیت های هنری در سطح جامعه بسیار تأثیرگزار است، هنرمندان با تبادل تجربیات خود می توانند زمینه این رشد فرهنگی را بیشتر فراهم کنند.

 

در ادامه سید علی اکبر حسینی فرمانده سپاه ناحیه نیشابور نیز در این مراسم گفت: ایجاد زمینه های جذب هنرمندان در همه زمینه ها به مساجد بسیار مهم است زیرا مساجد باید محور اساسی کراهای ما قرار گیرد.

 

وی بیان کرد: با برگزاری تئاترهای مثبت در مساجد می توان پیوند مسجد و هنر را تقویت کرد که این تقویت کمک شایانی به گسترش آشنایی جوانان با مساجد می کند.

 

انتهای پیام/