به گزارش صبح توس؛ با حضور مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی جلسه ویژه‌ای به منظور بررسی و ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها و بانک‌های استان با موضوع تسهیلات رونق تولید برگزار شد.

 

علی رسولیان در این جلسه، اظهار کرد: تاکنون به واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی بالغ بر یک هزار و 400 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است.

 

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: 24 هزار میلیارد ریال تسهیلات نیز علاوه بر این رقم به صورت مستقیم به این دو بخش از سوی بانک‌های استان اعطا شده است.

 

وی عنوان کرد: تفاوت‌هایی با تسهیلات اعطایی استان در آمار سامانه بهین‎یاب وجود دارد و  780 میلیارد ریال رقم تسهیلات پرداختی رونق تولید در این سامانه است که با عملکرد بانک‌ها فاصله معناداری دارد.

 

رسولیان خاطرنشان کرد: موضوع را به دقت کارشناسان فناوری اطلاعات دستگاه‌های مربوطه و بانک‌ها بررسی کرده و ایرادها را رفع و ظرف یک هفته گزارش آن را ارائه کنند.

 

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی ابراز کرد: در کوتاهترین زمان ممکن و حداکثر تا پایان بهمن ماه بانک‌ها متعهد شدند که در موضوع رونق تولید طرح‌های در دست بررسی را تعیین تکلیف کنند.

 

وی با بیان اینکه تاکنون در دو بخش صنعتی و کشاورزی پرداخت تسهیلات رونق تولید بود ولی ثبت نام طرح‌های حوزه گردشگری هم در این سامانه اضافه شده است، تصریح کرد: تاکنون چهار هزار میلیارد تومان طرح در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعتی و گردشگری در موضوع تسهیلات توسعه شاخص‌های اقتصادی نیز به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

 

انتهای پیام/