به گزارش صبح توس؛ محمدعلی احسانبخش صبح امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس راه گناباد ضمن اشاره به رشد فزآینده جاده های روستایی در خراسان رضوی، گفت: از مسئولان می خواهیم پیش از هرگونه اقدامی برای اصلاح و یا ساخت این جاده ها برای ایمن سازی آنها با پلیس راه مشورت کنند.


وی افزود: بیشترین تعداد تصادفات و تلفات و مجروحان ناشی از آنها در خراسان رضوی مربوط به جاده سبزوار و خستگی، خواب آلودگی راننده و واژگونی خودرو مهمترین علت سوانح جاده ای در این مسیر کویری است.


جانشین رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی اظهار کرد: میزان تلفات سوانح جاده ای در این استان از ابتدای امسال تاکنون به نسبت مدت مشابه سال قبل یک درصد کاهش یافته است.


وی افزود: خراسان رضوی سال گذشته با کاهش ۱۶۰ نفری تلفات تصادفات جاده ای به نسبت سال ۱۳۹۴ رتبه نخست را در بین استانهای کشور کسب کرد، بنابراین حفظ این رتبه و کاهش بیشتر تلفات و سوانح نیازمند فرهنگ سازی، هم افزایی و عزم جدی مردم و دستگاههای اجرایی است.


احسانبخش تصریح کرد: با وجودی که جاده های گناباد به لحاظ قرار داشتن در جنوب خراسان رضوی و نقطه ورودی این استان از استانهای جنوبی کشور از مسیرهای مهم و پر ترافیک محسوب می شود میزان تلفات جاده ای آن در این مدت ۳۳ درصد کاهش یافت.


وی بیان کرد: در مجموع ۲۵ میلیون رفت و آمد سالانه خودروها در طول ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر جاده های بین شهری و روستایی خراسان رضوی شش هزار تصادف دارای کروکی رخ می دهد و به طور معمول یک سوم این تصادفات مربوط به جاده های روستایی است.

 

انتهای پیام/