سرهنگ علی اکبر قربانی فرمانده انتظامي شهرستان فریمان در گفت و گو با خبرنگارصبح توس گفت: در پي شكايت خانمی جوان مبني بر مزاحمت های فردي ناشناس در شبكه هاي اجتماعي تلگرام موضوع به صورت ويژه در دستور کار پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت .
وی اظهار داشت : در بررسی اظهارات شاکی پرونده مشخص شد، فردي ناشناس با انتشار محتواي غير اخلاقي در شبكه هاي اجتماعي علیه وی و خانواده اش، موجب هتک حیثیت شده است.
سرهنگ قربانی تصریح کرد: كارشناسان پليس فتا پس از یک سری تحقیقات فنی در فضای سایبر متهم را شناسایی و با هماهنگي مقام قضائی او را دستگیر کردند.
وی بیان داشت : متهم که مردی جوان است در بازجوئی های اولیه منكر هر گونه مزاحمتي بود، با مشاهده اسناد و مدارك غير قابل انكار پليس به جرم خود اعتراف كرد و مشخص شد این فرد پسر خاله و خواستگار شاكي پرونده می باشد .
فرمانده انتظامي شهرستان فریمان خاطر نشان کرد: متهم انگيزه خود را دلیلی برای برهم زدن مراسم خواستگاری با توجه به عدم تمایل وی به ازدواج و اصرار خانواده اش برای ازدواج با دختر خاله اش اعلام كرد.
وی با اشاره به معرفی متهم به دادسرا به عموم شهروندان توصيه كرد: از بارگذاري و انتشار تصاوير و فيلم هاي شخصي در شبكه هاي اجتماعي خودداري كنيد و همچنين به افرادي كه در اين فضا اقدام به مزاحمت براي مردم مي كنند هشدار داد؛ طبق قانون جرائم رايانه اي با آنها برخورد خواهد شد.