به گزارش صبح توس؛ نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی شهرستان بجستان صبح امروز با دو محوریت "برنامه ریزی اولین المپیاد ورزشهای همگانی شهرستان و مراسمات دهه فجر ۹۶" در سالن اجتماعات ان بخشداری برگزار شد این نشست با حضور روسای اداره ورزش و جوانان و تبلیغات اسلامی شهرستان  همراه بود.

 

عباس فروغی، بخشدار مرکزی بجستان در ابتدای این نشست ضمن خیر مقدم به مسئولان مدعو در این نشست، اظهار کرد: دهیاران نسبت به اعلام برنامه های خود در دهه مبارک فجر تسریع کنند تا ضمن برنامه ریزی لازم در بولتن نیز قید شود، همچنین در راستای برگزاری اولین المپیاد ورزشی نهایت همکاری را در راستای برگزاری باشکوه این مراسم که زمینه نشاط جامعه است داشته باشند.

 

اصغر اکبری، رئیس اداره ورزش و جوانان بجستان ضمن تاکید به حضور روستائیان در اولین المپیاد ورزشهای همگانی در شهرستان اذعان کرد: اولین المپیاد ورزشهای همگانی در ۲۸ دی ماه در چهار سالن شهر بجستان برگزار  و نفرات برتر به مسابقات استانی اعزام خواهند شد، نقش شما دهیاران در این میان بی بدیل است و میتوانید با تبلیغات و ترغیب روستاییان به حضور در این المپیاد، بر شکوه و عظمت ان بیافزاید.

 

حسن اکبری، مسئول هئیت ورزشهای روستایی و بازی های بومی محلی شهرستان بجستان در ادامه این نشست ضمن تشریح فعالیت های این هئیت تصریح کرد: حوزه فعالیت هئیت ورزشهای روستایی و بازی های بومی محلی بسیار گسترده است و این حلقه گسترده را فقط با همکاری شما دهیاران میتوان فعال نگه داشت، تا در این مسیر بتوان استعداد های روستایی را کشف و ضبط کرد و در همین راستا شهرستان بجستان استعداد هایی کشف که امروز در کشور و در فدراسیون در جایگاه داور و بازی کن حرفی برای گفتن دارد، نیاز به همراهی دهیاران است تا گوشه ای از وظایف خودمان که همان استعداد یابی هاست و همچنین با برگزاری مسابقات زمینه نشاط را درجامعه فراهم کنیم.

 

اکبری ادامه داد: دهیاران با توجه به مشغله زیاد، خواهشمندیم نسبت به معرفی یک رابط از هر روستا اقدام کنند تا مراسمات و مسابقات از طریق رابط اعلام و امورات ورزشی روستاها را پیگیر باشند تا حق روستایی در این میان ضایع نگردد، هر چند اگر دهیاری متمایل است رابط باشد منعی نیست و خودشان را به عنوان رابط معرفی کنند.

 

مسئول هئیت ورزشهای روستایی و بازی های بومی محلی شهرستان بجستان به تاسیس خانه ورزش در روستاها پرداخت و اعلام کرد:  با توجه به اینکه امکان ساخت سالن ورزشی در همه روستاها میسر نیست لذا با توجه به مصوبه ای که ارسال شده در نظر داریم در هر روستا با تعامل دهیاری اقدام به تاسیس خانه ورزش کنیم، خانه بایستی حداقل ۴۰ متر و در ارتفاع ۲ و نیم متر باشد و این مکان ها در روستا ها به وفور یافت میشود و میتوان معرفی کرد، بعد از معرفی مکانی را به عنوان خانه ورزش  توسط دهیاران ما نسبت به تجهیر آن و بعد پیمودن سلسله مراتب اقدام خواهیم کرد.

 

وی به سختی کار داوری ورزش های بومی محلی پرداخت و اذعان کرد: خوشبختانه در حوزه داوری بازی های بومی محلی مشکلی نداریم و به اندازه کافی ورزش دوستان را برای کلاس های داوری فرستادیم و هم اکنون آماده هستند تا مسابقات را داوری کنند. جشنواره روستایی نیز باید رونق بگیرد و با کمک شما دهیاران میتوانیم حرکتی نو در راستای برگرداندن نشاط به خانواده های روستایی با برگزاری این جشنواره ها اقدام داد.

 

حجت الاسلام علی سلطان مرادی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی بجستان در ادامه این نشست به برنامه های دهه فجر در شهرستان بجستان پرداخت و گفت: یکی از  مهم ترین دستاوردهای انقلاب حضور با شکوه مردم در مراسمات ملی مذهبی است،  مردم از لحاظ فکری اعتقادی پایبند نظام و انقلاب هستند و این را در مراسمات مختلف اثبات کردند و میتوان این همگرایی و هم فکری ملت را از دیگر دستاوردهای انقلاب  دانست و اغتشاشات اخیر نشان داد مردم پای اعتقاداتشان ایستاده اند.

 

وی خاطرنشان کرد: شهادت ها در روستاها و شهرهای ما پررنگ تر از مناسبت های ملی است ما در ۳۶۵ روز سال ۱۶۰ روز عزدادری داریم و مردم نیاز است تا مراسمات شادی آنها پررنگ تر برگزار شود و برای برگزاری این مراسمات حداقل هر روستا برای دهه فجر یک مراسم باید داشته باشد و مراسمات خود را نیز طی دو روز اینده اعلام کنند تا در بولتن قرار دهیم.

 

انتهای پیام/