مهدی احمدی راد در گفت و گو با  صبح توس؛ با اشاره به افزایش ساختمان های چندین طبقه و لزوم استفاده از آسانسور در آپارتمان ها، گفت: از 376 مرتبه تماس تلفنی با آتش نشانی بیش از 70مورد مربوط به محبوس شدن افراد در آسانسور بوده است.

 

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه 347 مورد حادثه حریق در سبزوار تصریح کرد: یکصدو یک مورد از حوادث حریق صورت گرفته در منازل مسکونی بوده و علت شروع آتش سوزی اکثر موارد هم سهل انگاری و بی دقتی در استفاده از وسایل آشپزخانه و سرایت آتش به دیگر وسایل خانه بوده است.

 

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری با بیان اینکه طبق سرانه و استانداردهای جهانی باید برای هر ۵۰ هزار نفر یک ایستگاه آتش‌نشانی وجود داشته باشد، تاکید کرد: در حال حاضر در شهر سبزوار پنج ایستگاه آتش نشانی وجود داشته و توانسته ایم در این زمینه به استاندارد دست پیداکنیم.

 

احمدی با اشاره به اینکه یکی از اهداف سازمان پیشگیری آتش سوزی ها است، عنوان کرد: براین اساس برنامه های آموزشی را به همه شهروندان و در مدارس به دانش آموزان ارائه می کند تا با ارائه این آموزش های و مباحث ایمنی از بروز خطرات و مشکلات احتمالی که برای خانواده و جوامع امروزی پیش می آیند، جلوگیری کند.

 

انتهای پیام/