عباسعلی منصوری، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صبح توس؛ در موضوع فهرست جدید تحریم‌ها علیه ایران اظهار کرد: آمریکا در گرفتاری و بحرانی قرار دارد و گمان می‌کند با این‌گونه تهدیدات می‌تواند وجهه بین‌المللی خود را بهبود ببخشد، لذا مانند گذشته نیز تهدیداتی را انجام می‌دهد.

وی ضمن اشاره به جدا شدن اروپا در قضیه برجام از آمریکا افزود: نگرش جهانی ایجادشده که ایران در به دنبال اقدامات تنش‌زا و ایجاد روابط همگون با دنیا تلاش دارد و همان‌طور در منطقه به‌عنوان محور ثبات شناخته‌شده است.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران در سطح بین‌الملل نیز محوریت ثبات جهان را بر عهده دارد.

وی افزود: آمریکا با مشکلی مواجه شده است که در اثر آن نمی‌تواند وارد موج جنگ‌های روانی شود و ایران را به‌عنوان کشوری هنجارشکن قلمداد کند.

منصوری تصریح کرد: امروز علاوه بر اینکه هرگونه اقدامشان علیه توافقات است و می‌تواند موجب بی‌اعتمادی دنیا به دولت‌های آمریکا شود، بسیاری از اهرم‌ها از اختیار آمریکا خارج‌شده و دچار بحران‌هایی در این بعد شده است.

وی افزود: اگر قرار باشد هر دولتی سرکار بیاید و توافقات دولت گذشته را نقض کند، بی‌اعتمادی تمامی کشورها را نتیجه می‌دهد لذا سعی می‌کند با حرکت‌های این‌چنینی و تحریم افراد به‌گونه‌ای فرار روبه‌جلو داشته باشد و فرافکنی انجام می‌دهد.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بابیان اینکه اقدامات نخ نمای دنیا برای دنیا روشن‌شده و صرفاً جنگ‌های روانی است خاطرنشان کرد: ایران به تعهدات داده‌شده عمل کرده و اروپایی‌ها نیز به آن اذعان داشته‌اند و یکی از دلایلی که امریکا تنها شده در این قضیه همین مهر تأیید آژانس بین‌المللی و اروپایی‌ها است.

وی افزود: اگر قرار بر این باشد که روزی برجام از بین برود جمهوری اسلامی طرف مقابل را با رفتار متقابل به شگفت خواهد آورد.

منصوری با تأکید بر اتحاد و وحدت رویه در داخل کشور خاطرنشان کرد: باید در مسیر تعیین‌شده منافع ملی حرکت شود و به نظر بیگانگان توجهی نشود و همچنین در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری تکیه‌بر داخل و ظرفیت‌ها کشور داشته باشیم.

وی بابیان اینکه در مسیر تعهدات اگر طرف مقابل نقض عهد نکند باید کار ادامه داشته باشد افزود: وزارت خارجه می‌توانست فعال‌تر عمل کند و باید تمام سفرا در دنیا این بار سنگین که دفاع از ارزش‌ها و اصول انقلاب اسلامی است را به دوش بگیرند.

 

انتهای پیام/