به گزارش صبح توس؛ سید هدایت الله هاشمی‌نسب در مراسم کلنگ زنی پروژه های آموزشی در سبزوار با بیان اینکه در حال حاضر سه هزار کلاس آموزشی در مسکن های مهر کمبود داریم، اظهارداشت: برای ساخت مدرسه در این مناطق تبصره ای را در قالب بودجه سال 97 به مجلس ارائه کرده ایم و در حال حاضر پیگیری‌های آن را در کمیسیون تلفیق انجام می دهیم.

 

وی با اشاره به اینکه ساخت مدرسه در مناطق مسکن مهر به صورت سهمیه بندی 30 درصد استانداری، 30 درصد اداره مسکن و شهرسازی و 30 درصد با اداره کل نوسازی است، ادامه داد: اداره مسکن و شهرسازی پس از مرحله سفت کاری باقی مراحل ساخت و تجهیز را به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس می سپارد.

 

هاشمی نسب نبود زیرساخت های مناسب و عدم پیش بینی برای احداث مدرسه را عامل کمبود مدرسه در پروژه‌های مسکن مهر دانست و تصریح کرد: در حال حاضر تلاش می کنیم این کمبود را جبران کرده و دسترسی دانش آموزان را به مدرسه تسهیل کنیم.

 

وی در ادامه با اشاره به در دست احداث بودن 358 مدرسه توسط بنیاد برکت، ادامه داد: تاکنون بیش از پنج هزار و 650 مدرسه توسط بنیاد برکت در قالب یک هزار مدرسه ساخته شده است.

 

همچنین حسین مقصودی، نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مراسم به کلنگ زنی و احداث 12 مدرسه در سبزوار اشاره کرد و افزود: 9 پروژه توسط بنیاد برکت در سبزوار احداث خواهد شد.

 

وی همچنین به ساخت دو پروژه خیر ساز در جوین و جغتای اشاره کرد و گفت: برای رفع کمبودها در حوزه مدرسه نیازمند جذب خیرین داخلی و ایرانیان مقیم خارج از کشور هستیم.

 

انتهای پیام/