حجت الاسلام سیدمحمدحسن سجادی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ ضمن تقدیر و تشکر از نماینده مردمی دو شهرستان گناباد اظهار کرد: خدا را شکر نماینده این شهرستان جزء نمایندگان جهادی و پای کار است و در راستای آبادانی هر دو شهرستان تلاشهای فراوانی می کنند، چند روز پیشتر خبرهایی به گوشمان رسید که بسیار مسرت بخش و خوشحال کنند بوده؛ اما نکاتی است که قابل تذکر است و باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی به آغاز طرح و پروژه راه آهن یونسی و گناباد پرداخت و تصریح کرد: این طرح که میتواند بسیار خوشحال کننده باشد و البته برای بخش یونسی حیاتی است و ما نیز از این طرح حمایت میکنیم؛ اما از اتفاقاتی که درکنار گوشمان هم می افتد را نمیتوانیم چشم بپوشیم، این طرح که به اسم یونسی در کشور ثبت شده و متاسفانه هنگام شروع مسئولان بخش یونسی حضور نداشته اند و از طریق صدا و سیما خبر دار شده اند از نکات قابل توجه است.

 

حجت الاسلام سجادی زاده در ادامه به مشکلات نبود اعتبار در حوزه راه در کشور پرداخت و بیان کرد: در حوزه راه طرح های مختلفی در حال اجرا است و این درحالی است که نبود اعتبار در این حوزه بیداد میکند که نتیجه آن اخراج کارگران با عدم پرداخت حقوق چند ماهه را به دنبال داشته است.

 

وی سوالات مردم را این گونه طرح و گفت: این سوال در ذهن مردم به وجود می آید که اگر وزارت راه پول دارد چرا به پیمانکاران خود پول نمی دهد تا کارگری به خاطر پانصد هزار تومان از او شکایت و به شورای حل اختلاف فراخوانده نشود و اگر وزارت راه پول ندارد پس آغاز این طرح‌ها به چه معنای است؟ آیا اینها بازی سیاسی و فریب مردم است یا مساله ای دیگر؟

 

امام جمعه یونسی در ادامه انقادات خود از وزارت راه اذعان کرد: حال بماند که در اجرای پروژه های راهه در این شهرستان از نیروهای بومی بسیار کم استفاده شده و با اکراه و سرزنش (وتبعیض بین کارگران این بخش با شهرستانهای مجاور) و بعضی حقوق کارگر هم پایمال می شود که مسئولان با خبر هستند.

 

حجت الاسلام بعد از بیان انتقادات خود از وزارت را سراغ وزیر جهاد رفت  و به سفر چند دقیقه ای و یا ساعتی این وزیر به  بخش یونسی پرداخت و عنوان کرد: وزیر جهاد آمد به این بخش و شهرستان؛ اما باز هم، مردم و اکثر مسئولان خبردار نشده این در حالی است که بخش یونسی با تولید یک چهارم گوشت سفید استان، وجود 220دامداری دام سنگین (که متاسفانه به 145عدد کاهش پیدا کرده )، حدود 200چاه آب قطب کشاورزی شهرستان بجستان است.

 

امام جمعه یونسی در ادامه به مشکلات حوزه کشاورزان، دامداران و مرغدارن بخش یونسی پرداخت و اذعان کرد: کشاورزان این بخش با مشکلات عدیده خشکسالی و آفات و سموم غیر استاندار و در بحث دامداری با مشکل مجوز، خرید شیر و آذوغه و در بخش مرغداران (که عدهای از آنها حدود یک سال است که مرغداری های خود را تعطیل کرده اند) مواجه هستند.

 

وی ادامه داد: مردم خبردار می شوند که وزیر به بخش آمده و وارد منطقه شده است، نه دامداری، نه کشاورزی، نه مرغداران و حتی اکثر مسئولان برای جلسه و شنیدن مشکلات مردم دعوت نشدن، از مسئول جهاد کشاورزی بخش یونسی سوال کردم آیا کسی از شما از مشکلات سوال کردگفت؛ نه جلسه ای بوده و نه طرح مشکلی شده است.

 

امام جمعه یونسی سوالات خود را اینگونه طرح کرد و گفت: حضور یک وزیر در منطقه برای چیست؟آیا نیامده مشکلات را ببیند و بشنود؟ آیا نیامده مشکلات رابرطرف کند؟ آیا مسئول نباید مردمی باشد؟ این آمد و رفت غیر از هزینه برای بیت المال ثمر دیگری داشته؟

 

حجت االسلام سجادی زاده به اولین طرح مشارکتی کشور در روستای مرندیز پرداخت و خاطر نشان کرد: بخش یونسی یک کارخانه به قول دوستان اولین طرح مشارکتی کشور را در خود جای داده است؛ اما این همه آمدن و رفتن و بازدید دارد از استاندار، نماینده، مسئول صندوق و وزیر نمی توانند مشکل یک کارخانه و آن هم اولین طرح مشارکتی در کل کشور برطرف کنند و هنوز که افتتاح نشده و برای آن یک وزیر می آورند و ایشان هم طبق گفته مسئولان هیچ قولی نمی دهد.

 

امام جمعه یونسی در پایان در خصوص اولین کارخانه مشارکتی کشور در روستای مرندیز بخش یونسی یک جمله گفت: یک کارخانه و این همه عکس یادگاری!!. 

 

انتهای پیام/