به گزارش صبح توس؛ محمد قاسم پور صبح امروز در حاشیه جلسه آموزش و پرورش این شهرستان گفت: مدرسه نه‌تنها محیطی برای آموزش، رشد شخصیت اجتماعی دانش آموزان بلکه به‌عنوان پایگاهی مهم جهت تأثیرگذاری بر خانواده و اجتماع نیز هست، توجه به حوزه بهداشت مدارس موجب بهبود وضعیت سلامتی در سطح جامعه و سلامت دانش آموزان آینده‌سازان جامعه خواهد بود.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار از همکاری  مؤثر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در طرح‌ها و برنامه‌های حوزه سلامت در مدارس این شهرستان قدردانی کرد و افزود: باید به دنبال کیفی سازی برنامه‌ها در سطح  مدارس شهرستان باشیم.

 

قاسم پور در ادامه از اجرای زنگ صبحانه سالم در مدارس ابتدایی شهرستان باهدف فرهنگ‌سازی اهمیت تغذیه  در بین دانش آموزان خبر داد و گفت: با همکاری کارشناسان و مسئولین بهداشت شهرستان و رابطین بهداشت مدارس به دنبال اجرای  باکیفیت این طرح در سطح مدارس شهرستان خواهیم بود.

 

وی اجرای طرح‌ها و فعالیت‌های مدارس مروج سلامت را موفقیت‌آمیز عنوان کرد و یادآور شد: موفقیت مدارس مروج سلامت در اجرای برنامه‌ها و طرح‌های حوزه سلامت درنتیجه کار تیمی و گروهی این مدارس است.

 

در ادامه مهدی کلاتی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رشتخوار به ایام بسیج ملی تغذیه (15الی30دیماه) با شعار" چاقی یا سلامتی انتخاب با شماست" اشاره کرد و از همراهی و همکاری آموزش‌وپرورش در برنامه‌ها حوزه سلامت شهرستان قدردانی کرد.

 

کلاتی اولویت شبکه بهداشت و درمان شهرستان را در سطح مدارس آموزش مهارت‌های ده‌گانه زندگی باهدف تغییر رفتار و ارتقاء سلامت دانش آموزان  و اولیاء آن‌ها عنوان کرد و از اجرای موفقیت‌آمیز طرح‌های وارنیش فلوراید، پدیکولوز و آهن یاری وپوشش 100درصدی  معاینات دانش‌آموزی در مدارس هدف خبر داد.

 

کلاتی با اعلام اینکه شبکه بهداشت درمان شهرستان با مسیر و برنامه‌های جدید به سطح مدارس شهرستان واردشده است اولویت این مرکز را بهبود استانداردها و برنامه‌های هدف دانست.

 

انتهای پیام/