سید قاسم سلیمانی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن بیان اینکه یکی از راههای جذب منابع در بحث مشارکت های مردمی وجود صندوق های صدقات است، تصریح کرد: صدقات بازوی توانمند کمیته امداد در ارائه خدمات به مددجویان است.

 

وی افزود: از آنجایی که شهرستان درگز در شمال شرقی ترین نقطه کشور قرار گرفته و جزو شهرهای بن بست به حساب می آید، صنعت و کشاورزی در آن رونق چندانی نداشته و به تبع آن اوضاع معیشتی و اقتصادی ساکنین این شهر در شرایط خوبی نیست، بنابراین مشارکت های مردمی در کمیته امداد وضعیت مطلوبی ندارد.

 

مسئول واحد توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد درگز تبیین کرد: با توجه به اینکه بودجه اندک اختصاص یافته به این نهاد محل هزینه کرد مشخصی دارد و از طرف دیگر مشارکت های مردمی جریان ضعیفی دارد، در پاره ای از موارد شاهد این هستیم که کمیته امداد توانایی آنچنانی برای خدمت رسانی به افراد تحت پوشش خود را نداشته و همین موضوع سبب ایجاد نارضایی گسترده در بین مددجویان می شود.

 

سلیمانی اظهار کرد: امروز بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری که می فرمایند اولا ترین مکان برای تمرکز صدقات، کمیته امداد است، نیازمند این هستیم تا با شفاف سازی هر چه بیشتر، اعتماد مردم را به سمت این نهاد جلب کنیم و از کمک های آنها در جهت پیشبرد اهداف و افزایش کیفیت خدمات ارائه شده بهره ببریم.

 

وی عنوان کرد: در سطح شهرستان درگز مجموعا تعداد 10 هزار صندوق وجود دارد که می توان گفت 45 درصد از جمعیت سطح شهر صندوق دریافت کرده اند و از این تعداد درآمدی در حدود 20 میلیون تومان در ماه به دست می آید.

 

این مسئول با اشاره به اینکه امروزه سرقت صندوق های صدقات امر بسیار رایجی شده است از همشهریان عزیز درخواست کرد که صندوق های صدقات را فقط به مسئولین مجاز این نهاد که دارای کارت شناسایی هستند تحویل دهند و در قبال آن رسید ممهور به مهر معتبر کمیته امداد دریافت کنند.

 

سلیمانی تشریح کرد: تمام مبلغ جمع آوری شده از صندوق های صدقات صرف هزینه های درمانی، عمرانی، خرید جهیزیه، کمک به ایتام و وام اشتغال مددجویان می شود و افراد می توانند با مراجعه به کمیته امداد و اعلام شماره اشتراک تحویلی به آنان، از میزان کمک های خود گزارش سالانه دریافت کنند.

 

وی گفت: با توجه به الکترونیکی شدن خدمات کمیته امداد، افرادی که متمایل به حمایت از این نهاد هستند می توانند با دریافت شماره حساب و یا شماره گیری کد #518*8878* از طریق تلفن همراه خود نیازمندان و افراد تحت پوشش کمیته را یاری کنند.

 

مسئول واحد توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد درگز در پایان خاطرنشان کرد: کمیته امداد شهرستان درگز به صورت تمام وقت آماده پاسخگویی به شبهات و دریافت پیشنهادات و انتقادات همشهریان عزیز بوده و افراد می توانند با مراجعه حضوری و یا تماس با شماره های روابط عمومی به پاسخ سوالات خود دست پیدا کنند.

 

انتهای پیام/