حسین غفوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس؛ در خصوص ضرورت زنده نگه داشتن یاد شهدا و ثبات قدم در این مسیر اظهار داشت: اگر ما بخواهیم یاد شهدا را زنده نگه داریم باید همان راهی را برویم که شهدایمان انتخاب کردند و رفتند و این راه مشخص است؛ همان مسیری است که ولایت برای ما ترسیم کرده است.

 

راوی دفاع مقدس گفت: راه ولایت گرامیداشت یاد شهدا است؛ راهی که شهدا رفتند و آن دفاع از ولایت تا آخرین لحظه عمرشان و تا آخرین نفسشان بود و امروز تلاش کنیم که فقط حرف نزنیم و اگر زندگینامه‌ی شهدا را بررسی و مطالعه کنیم به پشتیبانی از  ولایت فقیه سفارش کردند.

 

غفوری بیان داشت: راه شهدا و زنده نگه داشتن یاد شهدا این است که ولایت را تنها نگذاریم و در تمام مراحل زندگی‌ به تمام معنا، پشتیبان ولایت باشیم و فرمایشات ولی امر مسلمین را سرلوحه زندگی‌مان قرار دهیم.

 

وی گفت: امام خمینی(ره) در این خصوص فرمودند: «این وصیت نامه‌هایی که این عزیزان می نویسند مطالعه کنید، پنجاه سال عبادت کردید و خدا قبول کند، یک روز هم یکی از این وصیت‌نامه‌ها رو بگیرید و مطالعه کنید و فکر کنید».

 

راوی دفاع مقدس در پاسخ به خبرنگار ما که پرسید جوانان امروز چگونه فتنه‌ها را بشناسند که گمراه نشوند و در مسیر ادامه راه شهدا ثابت قدم باشند؟ ابراز کرد: اگر می‌خواهید که فتنه‌ها را بشناسید و گمراه نشوید بهترین راه این است که فرمایشات مقام معظم رهبری را گوش کنید؛ بهترین راه  همین است چرا که ایشان خط را ترسیم می‌کنند و راه را نشان می‌دهند.

 

وی افزود: مقام عظمای ولایت به عنوان دیده بان انقلاب و کسی که سکاندار کشتی این نظام و انقلاب هستند هم راه را نشان می‌دهند و هم برای شناسایی فتنه‌ها راهکار ارائه می‌کنند؛ بنابراین بیانات ایشان را دقت کنیم و از تحلیل‌های افرادی که اهل دقت و اهل تحلیل صحیح در رابطه با صحبت‌های حضرت آقا هستند استفاده کنیم و اینگونه فتنه‌ها شناخته می‌شود.

 

غفوری تأکید کرد: اصحاب رسانه پیام ما را به جوانان و اقشار مختلف مردم برسانند؛ با شهدا دوست شوید؛ با شهدا ارتباط برقرار کنید؛ راه شهدا دو طرفه است اگر ما به سمت شهدا برویم، قطعا به ما عنایت خواهند کرد.

 

وی بیان داشت: به فرموده‌ی مقام معظم رهبری «این وصیت نامه هاى شهدا که امام (ره) توصیه به مطالعه ى آن می‌کردند، به خاطر این است که نمایشگر انقلاب درونی یک نفر است.هر کدام از این وصیت نامه ها را که انسان می‌خواند، تصویرى از انقلاب یک نفر را در آن مى‌بیند و خودش منقلب کننده و درس دهنده است. ما باید این حالت را تعمیم بدهیم و این، ممکن است».

 

راوی دفاع مقدس در پایان گفت‌و‌گو یادآور شد: این که می‌گوییم راه شهدا دو طرفه است منظور این است که از شهدا غافل نشویم؛ به زیارت شهدا برویم؛ زندگی‌نامه شهدا را بخوانیم تا شهدا هم به ما توجه کنند.

 

انتهای پیام/