به گزارش صبح توس؛ مسابقات قهرمانی کشتی پهلوانی بزرگسالان کشور، گرامیداشت زنده یاد عباس زندی و علیرضا سلیمانی با حضور بیش از 180 کشتی گیر در سالن شهید بهشتی مشهد برگزار شد.

 

احمد میرزاپور از چناران در فینال وزن 100+ کیلوگرم نتیجه را به جابر صادق زاده از مازندران واگذار کرد و از کسب بازوبند پهلوانی بازماند و نقره گرفت.

 

جابرزاده برای چهارمین سال است که پهلوان ایران می‌شود و قبل از او بازوبند پهلوانی ایران در اختیار میرزاپور بود.

 

این مسابقات با حواشی همراه بود و میرزاپور و تماشاگران فینال، به قضاوت داور، اعتراض داشتند که موجب ملتهب شدن فضای ورزشگاه بهشتی شده بود؛ اما پهلوان میرزاپور با قرارگرفتن کنار جابرزاده در مراسم اعطای بازوبند پهلوانی، موجب آرام شدن فضای ورزشگاه شد و تماشاگران به احترام وی، سکوت کردند و وزیر ورزش و جوانان، بازوبند پهلوانی ایران را بر بازوی جابرزاده بست.

گفته می‌شود به دلیل این رفتار پهلوانانه میرزاپور، در رقابت های بین المللی کشتی آزاد که در بهمن ماه در تبریز برگزار می‌شود از وی تقدیر خواهد شد.

شایان ذکر است؛ قاسم احدی، دیگر کشتی گیر چنارانی نیز در این رقابت ها موفق به کسب عنوان سومی شد و مدال برنز بر گردن آویخت.

 

میرزاپور، قهرمانی کشتی پهلوانی رقابت‌های بین‌المللی جام تختی و همچنین عنوان داری پهلوانی ایران در سال ۹۲ را کارنامه دارد و توانسته است بازوبند پهلوانی جهان را به چناران بیاورد.

 

انتهای پیام/