به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی دستجردی در خطبه های نماز جمعه امروز قوچان با تشریح حوادث اخیر گفت: در فتنه اخیر عده ای خواسته یا ناخواسته وارد ماجرا شدند؛ اماخوشبختانه دو عنصر رهبری جامعه و مردم، آتش فتنه را خاموش کردند؛ اما ریشه یابی این مساله از سوی مسئولین و تلاش برای حل آن بسیار ضروری است.

 

وی با بیان اینکه مثلث استکبار جهانی، سعودی ها و منافقین سه ضلع مثلث فتنه اخیر بود، ادامه داد: شکی نیست در فتنه اخیر دشمن دخیل بود؛ اما به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مگس ها بر روی زخم می نشینند که این به معنای توجه به ضعف ها و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است.

 

وی با تاکید بر اینکه مسئولین می بایست زخم ها و ضعف های کشور را درمان کنند، تصریح کرد: تنها راه برون رفت از شرایط موجود روحیه و کار انقلابی است، زیرا با فعالیت های فعلی نمی توان مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را حل کرد.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با بیان اینکه در روزهای اخیر، مسئول میز ایران در مجلس سنا آمریکا اعلام کرده که امیدی بر براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد، خاطرنشان کرد: دشمنان ایران آرزوی براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را با خود به گور خواهند برد.

 

وی با اشاره به تبلیغات و سوء استاده دشمن از برخی بزنگاه ها برای غبارآلود کردن فضای جامعه بیان کرد: طی روزهای اخیر فیلمی از ماجرای انتخاب مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به رهبری در 14 خردادماه سال 68 منتشر شد و رسانه های بیگانه از جمله بی بی سی تلاش کردند که انتخاب رهبر ایران در آن سال را موقت جلوه داده و نسل جوان را دچار شک و شبهه کنند.

 

حجت الاسلام دستجردی تصریح کرد: در آن زمان طبق قانون اساسی که در حال بازنگری هم بود، انتخاب رهبر موقت بود؛ اما این را هم باید گفت که بعدها با برگزاری رفراندوم و بازنگری قانون اساسی، مجلس خبرگان رهبری دوباره با اکثریت آرا مقام معظم رهبری را به رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران انتخاب کردند.

 

خطیب نماز جمعه قوچان با  اشاره به چالش چاه های غیرمجاز در این شهرستان نیز گفت: طی روزهای اخیر تعداد زیادی از شهروندان و کشاورزان پیرامون مشکل چاه های غیرمجاز به دفتر بنده مراجعه کرده اند که در غیرقانونی بودن این چاه ها شکی نیست؛ اما باید پذیرفت که زندگی مردم و کشاورزان بر اساس این مساله شکل گرفته و واقعا مسئولین شهرستان نیز به دنبال ایجاد دردسر برای شهروندان نیستند.

 

وی تاکید کرد: از مسئولین خواسته ایم که این مساله مدیریت شود، چرا که قرار نیست باغات کشاورزان خشک شود و باید با کمک دولت، همیاری مردم و بهره گیری از تکنولوژی های روز و همچنین درایت و مدیریت مسئولین، منابع آبی را مدیریت کنیم.

 

حجت الاسلام دستجردی با اشاره به تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یادآور شد: شکل گیری این شکرت تعاونی اقدام بسیار خوبی بوده و خوشبختانه با استقبال خوبی هم از سوی شهروندان مواجه شده و باید مراقب کرد تا این تعاونی به سرنوشت سایر تعاونی ها دچار نشود.

 

انتهای پیام/