به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام والمسلمین مرتضی محدثی، امروز در خطبه دوم نمازجمعه امروز ضمن بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران از درون بود نه از بیرون، عنوان کرد: انقلاب ما تنها انقلابی است که از دل خود مردم بیرون آمد. انقلاب اسلامی ما از خارج از کشور هدایت نمی شد و کسانی از بیرون چیزی را به ما توصیه نمی کردند.

 

وی ادامه داد: به حدی ظلم و جور جامعه را فراگرفته بود که همه مردم ناراضی شده بودند. در زمان قبل از انقلاب ما همین میزان نفت را داشتیم؛ اما جمعیت مان نصف امروز هم نبود، با همین وجود هیچ امکاناتی را برای مردم فراهم نمی کردند. نه در شهر و نه در روستا هیچ امکاناتی نبود و فقط تمرکز امکانات در تهران تنها بود و اکثر مردم محروم، بی بضاعت بودند و شرایط زندگی بسیار سخت بود کمااینکه بی دینی، تجاوز و ظلم هم در کشور مستوری شده بود.

 

مردم قبل از انقلاب هیچ نقشی در تصمیمات کشوری نداشتند

 

خطیب جمعه تایباد اظهارکرد: مردم در قبل از انقلاب هیچ نقش و جایگاهی در حکومت و تصمیمات کشوری نداشتند. الحمدالله از بعد از انقلاب مردم خودشان پای صندوقهای رای حاضر می شوند و برای آینده کشورشان تصمیم می گیرند. وقتی مردم پای صندوقهای رای می آیند یعنی اینکه مردم پای حکومتشان ایستاده اند.

 

وی بااشاره به شهادت حجت الاسلام نواب صفوی گفت: این انقلاب حاصل خونهای انسانهای بسیار بزرگی است. امروز انقلاب ما درخت تنومندی شده است که دشمن از جنگ رو در رو با ما ناامید شده ولی از فتنه و نیرنگ دست بردار نیست.

 

وی باتاکید بر دشمنی آمریکا با ایران، خاطرنشان کرد: حضرت علی(ع) فرمودند: نحتی اگر با دشمنت صلح کردی باز هم از آن حذر کن، چراکه ممکن از است از رهگذر همین صلح به تو نزدیک شود و سوء استفاده کند، خوش دلی را از دشمن به دور بینداز».

 

وی بیان کرد: ما یک برجامی را امضا کردیم، تمام افرادی که در انتخابات امسال نامزد شده بودند پایبند این برجام بودند؛ جمهوری اسلامی هم پایبند این برجام خواهند ماند مگر اینکه آمریکا مفاد آن را زیرپا بگذارد که در آن صورت به گفته چه رییس جمهور محترم و چه وزیر امور خارجه، ما نیز برجام را کنار خواهیم زد.

 

انتهای پیام/