به گزارش صبح توس؛ مسعود ​​​​​سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در جلسه‌ای که بعدازظهر پنج‌شنبه21دی‌ماه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان نیشابور برگزار شد گفت: مهم‌ترین شعاری که در کشور داده شد و در همه ادوار انقلاب تکرار شده است این بوده که امکانات عادلانه تقسیم شود و امکانات بیشتری به مناطق محروم بدهیم.

وی افزود: در دوران قبل از انقلاب اکثر مناطق کشور فاقد امکانات رفاهی و ورزشی بودند و به برکت انقلاب اسلامی تا حدود بسیار زیادی نیازهای اولیه تأمین‌شده است و در بخش ورزش در آن سال‌ها در کل کشور تنها یک مجموعه ورزشی آزادی را داشتیم و در بسیاری از استان‌ها فاقد امکانات ورزشی بودیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهداف انقلاب اسلامی در توزیع عادلانه امکانات گفت: در طول انقلاب اسلامی امکانات ورزشی زیادی ساخته شد و حتی در روستاها نیز سالن‌های ورزشی را احداث کرده‌ایم، با توجه به اینکه نیشابور شهر دوم استان قلمداد می‌شود به‌زودی ورزشگاه نیمه تکمیل این شهرستان نیز تکمیل خواهد شد.

وی با اشاره به جدایی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: منابع کشوری محدود است و تخصیص‌ها خوبی در بخش عمرانی نداریم، با توجه به لایحه‌ای که دولت داده به دنبال جدا کردن امور جوانان از وزارت ورزش است.

سلطانی فر گفت: بخش مربوط به جوانان در وزارت ورزش با توجه به لایحه‌ای که دولت به مجلس داده بحث جدا شدن آن مطرح است، البته نمایندگان مجلس نظرات مختلفی دارند برخی از نمایندگان معتقد هستند که بخش جوانان از وزارت ورزش جدا شود و برخی دیگر معتقد هستند که سازمان جوانان زیر نظر وزارت ورزش تشکیل شود.

وزیر ورزش ادامه داد: ما تابع نظر مراجع قانون‌گذاری کشور هستیم ولی تا آن زمان مباحث جوانان کشور با جدیت پی گیری می‌شود، مسئله گسترش سازمان‌های مردم‌نهاد را افزایش می‌دهیم و  اکنون بیش از دو هزار سازمان مردم‌نهاد و شصت خانه جوان در کشور وجود دارد.

سلطانی فر گفت: تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در سال95به ده میلیون افزایش و مبلغ9هزار و800میلیارد تومان تسهیلات ازدواج اعطا شد، در لایحه بودجه سال97این تسهیلات را به15میلیون تومان رساندیم.

وی بیان کرد: در بخش ورزش رویکرد ما توسعه اعتدالی امکانات بوده است، نیمی از جمعیت کشور بانوان هستند و باید در بخش ورزش‌های همگانی و انفرادی مکان‌های بیشتری را به بانوان اختصاص دهیم.

سلطانی فر گفت: در5رشته موفق شده‌ایم مجوز حضور زنان با حجاب اسلامی را در مسابقات جهانی بگیریم که یکی از مهم‌ترین این رشته‌ها رشته بسکتبال است که تا سال گذشته بی‌دلیل از حضور در این مسابقات محروم بودند.

وی در خصوص سرانه ورزش همگانی بیان کرد: پوشش ورزش همگانی برای حدود21درصد مردم است، مطلوب ما افزایش این رقم است و بتوانیم با گسترش ورزش همگانی جامعه را سالم کنیم و پایه‌ای برای گسترش ورزش قهرمانی شود.

سلطانی فر با اشاره به وجود پنج هزار پروژه ورزشی در کشور گفت: 5هزار پروژه نیمه‌تمام ورزشی در سطح کشور داریم که باقیمت‌های سال95حدود ده هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و امیدواریم تا پایان دولت بخش قابل‌توجهی از این پروژه‌ها را تکمیل کنیم.

انتهای پیام/