به گزارش صبح توس؛ مسعود مهدی زاده ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاح دفتر حمایت قضایی از واحدهای صنعتی در سبزوار با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی نقش پررنگی در ایجاد اشتغال‌های صنعتی در کشور را بر عهده‌دارند اظهار داشت: در حال حاضر 39درصد از اشتغال استان خراسان در شهرک‌های صنعتی و نواحی صنعتی این استان ایجادشده است.

 

وی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبات انجام‌گرفته در استان خراسان 45ناحیه و شهرک صنعتی وجود دارد ادامه داد: در حال حاضر 38 شهرک صنعتی استان فعال بوده و در چرخه صنعتی کشور حضورداشته و اقدام به تولید محصولات مختلف می‌کنند.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی به نقش مهم نواحی صنعتی در حوزه جذب سرمایه‌ها و سرمایه‌گذاران از نقاط مختلف اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 22رصد از سرمایه‌گذاری‌های صنعتی در حوزه صنعت استان در شهرک‌های صنعتی متمرکزشده است.

 

مهدی زاده همچنین با بیان اینکه بهره‌برداری از هر واحد صنعتی می‌تواند گامی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی شود تأکید کرد: از ابتدای سال تاکنون با ارائه تسهیلات مختلف صنعتی 74 واحد صنعتی و تولید رد شهرک‌های صنعتی استان خراسان به بره برداری رسیده‌اند.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون مشکل 56 واحد صنعتی راکد در استان مرتفع شده و به چرخه تولید بازگشته‌اند ادامه داد: 10درصد از ظرفیت صنعتی خراسان رضوی راکد است که این رقم در مقایسه با آمار کشوری نشان از فعال بودن صنعت استان خراسان نسبت به دیگر مناطق کشور دارد.

 

انتهای پیام/