به گزارش صبح توس؛ سید امیر مرتضوی ظهر امروز در مراسم افتتاح دفتر حمایت قضایی از واحدهای صنعتی در سبزوار با بیان اینکه از ابتدای سال در بخش‌نامه رئیس دادگستری خراسان رضوی بر حمایت از سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های اقتصادی مشروع تأکید شده است اظهار داشت: بر اساس این بخش‌نامه دستور تشکیل ستاد پیگیری و دستورالعمل اجرایی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صادر و فعالیت خود را از شهریورماه سال جاری آغاز کرده است و حمایت‌های قضایی از فعالیت‌های اقتصادی مشروع تشدید شده است.

 

وی با اشاره به اینکه برخی از اقدامات حمایتی به‌صورت درون‌سازمانی و با همکاری روئسای دادگستری، دادستان و سازمان‌های زیرمجموعه انجام می‌شود ادامه داد: برخی دیگر از برنامه‌ها به‌صورت برون‌سازمانی و با تعامل با سایر دستگاه‌های دولتی،تشکیل جلسه با فعالان اقتصادی و سرمایه‌داران بخش دولتی و خصوصی انجام می‌شد.

 

مرتضوی با بیان اینکه در این جلسات به ارائه راهکارها و شناخت آسیب‌های موجود در حوزه صنعت پرداخته می‌شود تصریح کرد: تشکیل شعب ویژه رسیدگی به پروندهای قضایی حوزه صنعت کمک شایانی به حل مشکلات این حوزه خواهد کرد.

 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان رضوی به بازدیدهای مقامات قضایی استان در قالب حمایت‌های قضایی از واحدهای صنعتی و کارگاه‌های تولیدی دارای مشکل اشاره کرد افزود: از ابتدای طرح 116بازدید توسط مسئولین دفترهای حمایت قضایی و 16بازدید توسط مسئولان ارشد قضایی انجام‌شده که به حل مشکل 58 واحد صنعتی منجر شده است.

 

وی در خصوص مشکل واحدهای صنعتی که به دلایلی اموال و املاک آن‌ها در توفیق بانک‌ها بوده و تعطیل‌شده‌اند تأکید کرد: در این موارد دادستان به‌عنوان مدعی‌العموم ورود کرده و مانع از تضییع اموال بیت‌المال خواهد شد تا مجدد فعال شوند.

 

انتهای پیام/