به گزارش صبح توس؛ سید حسن حسینی صبح امروز در ستاد آنفولانزای شهرستان طرقبه- شاندیز گفت: پایش پرندگان از مهر ماه در دستور کار قرار گرفته و به صورت مستمر صورت می گیرد.

 

وی افزود: خوشبختانه هیچ موردی از آنفلونزای فوق حاد پرندگان در شهرستان طرقبه- شاندیز مشاهده نگردیده است و امیدواریم با همکاری تولیدکنندگان و همراهی بین بخشی در این زمینه از دوره افزایش خطر به سلامت و بدون خسارت عبور کنیم.

 

فرماندار طرقبه- شاندیز اظهار کرد: برای این مهم ضروری است آموزش های لازم به گروههای مختلف مرتبط ارائه شود و نهادها و ادارات عضو ستاد آنفولانزای فوق حاد پرندگان نیز به صورت فعال و 24 ساعته شهرستان را پایش و مراقبت کنند.

 

وی افزود: متأسفانه بر اثر سهل انگاری از سوی یکی از پرورش دهندگان طیور سال گذشته صدمه ای به حوزه طیور شهرستان وارد شد که بر اثر آن و برای پیشگیری از خطرات احتمالی بالغ بر صد هزار مرغ گوشتی و سه هزار مرغ بومی معدوم شد.

 

حسینی خاطرنشان کرد: امیدواریم با هوشیاری دستگاههای ذی ربط و دقت و مراقبت فعالان عرصه طیور و پرندگان امسال دیگر شاهد این دست موارد نباشیم.

 

وی افزود: سال قبل مطالبات و خسارات وارده به زیان دیده گان پیگیری و پرداخت شد؛ اما به خاطر برخی خلاء های قانونی از جمله در حوزه بیمه محصولات دامی و طیور مشکلاتی وجود داشت که امسال پیگیر رفع این موارد هستیم که پاسخگوی دغدغه های فعالان عرصه دام و طیور شهرستان خصوصا در موقعیت های بحرانی باشیم.

 

فرماندار طرقبه- شاندیز با بیان اینکه در عین حال از همه دست اندر کاران بخش طیور انتظار است مسئله بیمه را با اولویت مورد توجه داشته باشند، گفت: اجرای گشت های مشترک با محیط زیست، واکسیناسیون نیروهای دخیل، مکاتبات با مراجع قضایی، جلسات آموزشی از دیگر موارد دارای اهمیت است.

 

انتهای پیام/