به گزارش صبح توس؛ مسابقات کشتی پهلوانی و زورخانه‌ای قهرمانی کشور به دلیل همزمانی روز آخر آن با برگزاری مسابقه فوتبال لیگ برتر از چهارشنبه و پنجشنبه ۲۰ و ۲۱ دی ماه در سالن شهید بهشتی مشهد با نام زنده‌یاد عباس زندی و علیرضا سلیمانی پهلوانان کشور آغاز شد.

 

روز اول این مسابقات با برگزاری مسابقات تیمی ورزش‌های زورخانه‌ای برگزار می‌شود که طی آن، ۱۵۰ ورزشکار زورخانه‌ای در قالب ۱۲ تیم در این مسابقات شرکت دارند و مسابقات خود را از صبح امروز آغاز کردند.

 

مسابقات زورخانه‌ای امسال به صورت انفرادی برگزار نمی‌شود و تنها به صورت تیمی خواهد بود، به این صورت که هر تیم شامل ۷ تا ۱۰ ورزشکار به همراه مرشد با ضرب و نوای مرشد، در یک زمان ۳۰ دقیقه‌ای فرصت دارند تا در بخش‌های مختلف از جمله میل بازی، کباده، حرکات گروهی و سنگ، توانمندی خود را نشان دهند.

 

مسابقات مقدماتی زورخانه‌ای صبح و عصر چهارشنبه برگزار می‌شود و فینال آن نیز قرار است، فردا پنجشنبه و از ساعت ۱۵ تا ۱۷ برگزار شود.

 

خراسان رضوی نیز در مسابقات امسال با یک تیم شرکت کرده است و در کنار تیم‌هایی همچون کرمان، کرمانشاه و تهران یکی از شانس‌های قهرمانی به شمار می‌رود.

 

این در حالی است که تیم زورخانه‌ای خراسان رضوی، سال گذشته نیز مقام سوم این مسابقات را به دست آورده بود و حالا قصد دارند تا عنوان قهرمانی را در مشهد از آن خود کنند.

 

مهم‌ترین بخش مسابقات زورخانه و کشتی پهلوانی قهرمانی کشور که قطعا از استقبال پرشور مشهدی‌ها نیز بی‌بهره نخواهد بود، مسابقات کشتی پهلوانی است.

 

رقابت‌های کشتی پهلوانی ایران برای شناختن پهلوانِ ایران، مسابقاتی است که هر ساله در ایران برگزار می‌شود و در آن کشتی‌گیران برای دستیابی به بازوبند در آن شرکت می‌کنند.

 

انتهای پیام/