هادی شایسته در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: همیشه با سرد شدن هوا باتوجه به حضور پرندگان مهاجر در آبگیرهای شهرستان طرقبه- شاندیز، لزوما با اداره محیط زیست بازدیدی از این نقاط صورت می گیرد.

 

وی با اشاره به بررسی پرندگان مهاجر و موارد مشکوک افزود: واحدهای مرغداری شهرستان نیز در دستور پایش و بررسی قرار دارد تا کنترل بیماری های خاص در اسرع وقت صوت گیرد.

 

رئیس اداره دامپزشکی طرقبه- شاندیز تصریح کرد: معمولا در نیمه دوم سال و از اوایل آذر ماه که سرمای هوا بروز می کند و پرندگان به آبگیرهای کشور مهاجرت می کنند بررسی و پایش ها شروع می شود و تا اواخر فروردین ماه از کشور این پرندگان خارج می شوند.

 

وی افزود: در این راستا رعایت موارد بهداشتی کلاس ها و نشست های توجیهی آموزشی در دو دوره برگزار شده است و در آن تأکید شده که رعایت موارد بهداشتی و قرنطینه ای در واحدها صورت گیرد.

 

شایسته گفت: پرندگان از هر نوعی که وارد سالن مرغداری می شوند بایستی با دامپزشکی هماهنگ باشند و همینطور در کشتار طیور نیز طی مسیر بهداشتی و هماهنگی ها صورت گیرد.

 

وی با بیان اینکه مدیریت بیمه واحدهای مرغداری مربوط به صندوق بیمه محصولات کشاورزی است، گفت: اولویت تمامی دستگاه های مربوطه این است که از جوجه یک روزه ای استفاده شود که بیمه کامل داشته باشد تا اگر به هر دلیل معدوم شدند بتوانند دریافت خسارات داشته باشند.

 

انتهای پیام/