به گزارش صبح توس؛ علی رضا رشیدیان امروز در نشست صمیمی با مدیران، کارشناسان و فعالان حوزه تولید و سرمایه گذاری استان با عنوان «حرکت به سوی سرمایه گذاری و توسعه» با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در روز گذشته، گفت: ایشان پاسخ متقن و محکمی به بداندیشان و دشمنان این نظام و بدخواهانی که خارج از کشور دسیسه چینی می‌کردند، دادند.

 

وی بر همکاری و همگامی همه بخش‌ها بویژه برای توسعه کشور و استان ضرورتی اساسی دانست و ادامه داد: توقع توسعه صرفا از بخش دولتی کارساز و حلال همه مشکلات نیست و لازمه و ضرورت محوری این امر هماهنگی و همراهی و همگامی و حضور موثر همه قوا، نهادها، جریان، بخش‌های خصوصی و عمومی است.

 

رشیدیان ضمن اشاره به این موضوع که امروز در همه حوزه ها اعم از اقتصادی، اجتماعی از جمله آسیب ها هم نمی توان فقط به صرف دستور العمل و مقررات ورود و مسائل را حل کرد، بر ایجاد زمینه بر حضور مردم و بهره‌گیری از توان مردمی تاکید کرد.

 

استاندار خراسان رضوی شناخت را شرط محوری برای هماهنگی و همگامی خواند و تصریح کرد: نه فقط در حوزه‌های تولیدی، صنعتی و دانش بنیان، بلکه حتی در حوزه عمرانی هم چنانچه نتوانیم سرمایه‌های مورد نیا را تامین کنیم باز در روند توسعه مشکل ایجاد می‌شود، چراکه خدمات زیربنایی بخشی پیش زمینه و نیاز بخش خصوصی برای فعالیت است.

 

وی در ادامه سخنان خودبا بیان اینکه در این میان در حوزه تامین مالی نباید نگاه فقط به موسسات مالی به عنوان تنها تامین کننده مالی باشد، اضافه کرد:  بلکه باید به سراغ بورس و سایر بازارهای مالی، نقش همه مردم در این عرصه، کاهش فرآیندهای اداری و تسریع در  صدور مجوزها و هماهنگی بیشتر برای جذب سرمایه گذار بالاتری باشیم.

 

رشیدیان بر استفاده از ظرفیت نخبگان، دانشگاهیان و بخش علمی استان در این حوزه تاکید کرد و افزود: یکی از بزرگترین ضعف‌های ما در نظام اجرایی و کاری عدم ظرفیت سازی برای بهره‌گیری از توان و تخصص عالمان و محققان ودانشگاهیان است.

 

انتهای پیام/