به گزارش صبح توس؛ محسن رزمی ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگاران شهرستان خلیل آباد با اعلام این خبر افزود: مرحوم رجبعلی بخشی نژاد بعد از تحمل 29 سال دوری فرزند شهیدش در 85 سالگی براثر بیماری و کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

 

وی همچنین ادامه داد: مراسم تشییع این پدر شهید با حضور جمع کثیری از خانواده معظم شهدا، رزمندگان، جانبازان، مسئولان و عموم مردم روستای جابوز برگزار و پیکر مطهر این پدر بزرگوار شهید حسین بخشی نژاد در جوار فرزند شهیدش در گلزار شهدای روستای مهدی آباد از توابع بخش ششطراز شهرستان خلیل آباد به خاک سپرده شد.

 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خلیل آباد با بیان اینکه پداران و مادران شهدا اسوه های واقعی مقاومت و ایثار هستند، اظهار داشت: این خانواده ها فرزندان عزیز خود را در دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی فدا کردند.

 

وی با بیان اینکه پدران شهید، فرزندان خود را برای حفاظت و پاسداری از نظام و میهن اسلامی پرورش دادند، خاطرنشان کرد: مطمئناً خبر درگذشت این نمونه های پر افتخار صبر، ایثار و مقاومت موجب تألم و تأثر است.

 

رزمی با اشاره به اینکه والدین شهدا با زحمت زیادی جوانان رزمنده و مجاهدی را پرورش دادند و تقدیم این نظام کردند شایسته بهترین مقام ها هستند، تصریح کرد: مطمئناً افرادی همچون مرحوم رجبعلی بخشی نژاد که با جوان خود را در راه انقلاب و برافراشتن پرچم عزت و اقتدار نظام اسلامی اهدا کرد و همیشه در تبعیت محض از ولایت فقیه تاکید داشت از جایگاه برجسته ای نزد خداوند متعال برخودار هستند.

 

وی با تاکید بر اینکه خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران از بزرگترین افتخارات این کشور هستند، اذعان کرد: مطمئناً رشادت ها، شجاعت ها، صبوری ها و دلاوری های این بزرگواران در دفتر تاریخ جمهوری اسلامی ایران ثبت و ضبط خواهد شد.

 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خلیل آباد در پایان آرامش و امنیتی جامعه را مدیون فداکاری ها و ایثاگری های خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و رزمندگان دانست و عنوان کرد: روحیه ایثار پدران و مادران بود که فرزندان خود را راهی جبهه های حق علیه باطل کرد و آن ها را به این جایگاه رفیعی رساند.

 

بر اساس این گزارش، شهید حسین بخشی نژاد در روزهای پرالتهاب جنگ تحمیلی، به عضویت نهاد سپاه پاسداران، این نهاد پای گرفته از شهادت و خون درآمد و سپس درکسوت پاسداری، عازم جزیره مجنون شد.

 

این شهید سرانجام در تیرماه سال 67 در منطقه عملیاتی جزیره مجنون، بر اثر اصابت ترکش خمپاره، جان به جان آفرین تسلیم کرد و به گلستان جاوید شهادت پای نهاد.

 

پیکر مطهرش که قریب ده سال در کنار سایر لاله­ های به خون خفته در جزیره مجنون مانده بود، در سال 1377 توسّط جویندگان نور، کشف و پس از انتقال در مهرماه 1377 در گلزارشهدای روستای مهدی آباد تدفین شد.

 

انتهای پیام/