افشین اکبری در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: افزایش قیمت تلفن همراه در بازار داخلی به دلیل افزایش ارز است.

 

وی افزود: تلفن همراه کالایی صد در صد وارداتی است و به صورت مستقیم به قیمت ارز وابستگی دارد و چنانچه قیمت ارز ثابت باشد به طور متوسط ماهانه چهار تا پنج درصد در تمام مدل ها کاهش قیمت خواهیم داشت.

 

رئیس اتحادیه تلفن همراه مشهد اظهار کرد: اگر قیمت ارز افزایش داشته باشد در همان روز کالا گران خواهد شد و در کل با نوسان ارز قیمت متفاوت خواهد بود.

 

وی با اشاره به اینکه تلفن همراه کالایی به روز بوده و قابل نگهداری نیست و بایستی به موقع خریداری و فروخته شود، افزود: قیمت ارز در 15 روز گذشته نوسان رو به بالا داشته است، بنابراین افزایش قیمت در تلفن همراه را شاهد هستیم.

 

اکبری تصریح کرد: باتوجه به اینکه اکثر تلفن های همراه از کشور امارات وارد می شوند و از طرفی در این کشور نیز پنج درصد ارزش افزوده تصویب شده و باتوجه به افزایش قیمت ارز، این 15 درصد گرانی صورت گرفته است.

 

وی با بیان اینکه عامل دیگری در گرانی نداشتیم، افزود: از کالاهایی که ریجستر شده اند باتوجه به اینکه قانونی وارد می شوند 15 درصد عوارض قانونی اخذ می شود.

 

رئیس اتحادیه تلفن همراه مشهد خاطرنشان کرد: تقریبا 15 درصد بین کالای قاچاق و کالای قانونی اختلاف قیمت وجود دارد که این موضوع بر اساس تعرفه های دولتی است.

 

انتهای پیام/