به گزارش صبح توس؛ علی باخرد در جمع خبرنگاران پیرامون افزایش و یا کاهش قیمت لبنیات طی هفته‌های اخیر، اظهار کرد: پس از آن که برخی شرکت‌های تولیدکننده محصولات لبنی اقدام به افزایش غیر قانونی و خارج از ضابطه محصولات خود کردند، موضوع در استان بررسی شد و با سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به عنوان نهاد نظارتی مکاتبات لازم صورت گرفت.

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان رضوی با اشاره به اینکه بر اساس مفاد مصوبه هجدهمین جلسه ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها در ششم خرداد ۱۳۹۴ محصولات لبنی پرمصرف شامل شیر، ماست و پنیر، مشمول کالاهای اولویت‌ اول است و هر گونه افزایش قیمتی صرفا بعد از تصویب و ابلاغ کارگروه تنظیم بازار کشور قابلیت اجرا دارد، افزود: واحدهای تولیدی محصولات لبنی در استان باید قیمت‌های خود را به ارقام مصوب برگردانند.

وی تاکید کرد: با عنایت به تاکید سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و هماهنگی‌های انجام شده مبنی بر برگشت قیمت فرآورده‌های لبنی  پرمصرف اقدامات نظارتی در سطح استان انجام شده است و مقرر گردید شرکت‌های تولیدی از تاریخ 19 دی ماه سال جاری  در فرآورده‌های تولیدی فوق الذکر نسبت به برگشت قیمت اقدام نماید.
باخرد تصریح کرد: اقدامات نظارتی در خصوص برگشت قیمت‌ها توسط واحدهای تولیدی لبنی مستقر در استان در دستور کار سازمان می‌باشد و به واحدهای تولیدی تاکید  می‌گردد طی روزهای آتی نسبت به برگشت قیمت اقدام نمایند.

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان رضوی خاطرنشان کرد: هماهنگی لازم با اداره کل تعزیرات حکومتی استان در راستای بررسی عملکرد واحدهای تولیدی متخلف و تشکیل پرونده  وفق  مقررات صورت گرفته است.

انتهای پیام/