به گزارش صبح توس، یکی از دغدغه‌های این روزهای متولیان فرهنگی در کشور موضوع فضای مجازی است که هر روز به سرعت در حال گسترش است و از این بین کسانی که دغدغه انقلاب اسلامی را علاوه بر دغدغه ملی خود در دستور کار دارند دنبال ایجاد راهکار مناسب برای حرکت مناسب در این فضا هستند.

 

برای تبیین هرچه بهتر تأثیرگذاری بسیج در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و همچنین موضوع فضای مجازی به سراغ سرهنگ علی اکبر افراسیابی، جانشین قرارگاه اجتماعی- امنیتی شهید برونسی رفته و با وی به گفت‌وگو پیرامون این موضوع نشستیم.

 

صبح توس: نقش بسیج در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی چقدر است؟

 

بسیج یکی از پایه‌های اساسی نظام اسلامی و انقلاب است که چنانچه نبود سرنوشت انقلاب طور دیگر رقم می‌خورد و تا امروز کشتی بسیج بوده که انقلاب اسلامی را از طوفان های سهمگین نجات داده است.

 

بسیج نقش بی‌بدیلی را در زوایای مختلف انقلاب داشته است

 

بسیج نقش بی‌بدیلی را در زوایای مختلف انقلاب داشته است و این شجره طیبه به عنوان نیروی مردمی همه نوع قشر در آن وجود دارد، برای مثال در اقتصاد و تمامی ارکان نظام این نیرو حرف اول را می‌زند و حضور بسیج نقش آفرین و اثر بخش بوده است.

 

جبهه مقاومت یعنی بسیج و بسیج یعنی بسیج عمومی مردم در مقابل دشمن، پس فرهنگ مقاومت از بسیج سرچشمه می‌گیرد.

 

کشورهای منطقه مثل عراق، سوریه، لبنان و فلسطین با نقش بسیج که در آنجا ایفا شده از مشکلات عبور کرده‌اند و بسیج فرهنگی است که امام می فرمایند که اگر نوای بسیج در کشوری طنین انداز شود چشم طمع جهانخواران از آن کشور دور خواهد شد.

 

صبح توس: حضور بسیج چقدر در انقلاب مؤثر بوده است؟

 

در تمامی مشکلاتی که از روز اول انقلاب تاکنون داشتیم این بسیج بوده که در همه جا کمک کرده و حضور داشته و سینه سپر کرده است و حتی در بسیاری از عرصه‌ها حتی منتی کوچک بر دولت ندارد و در جریانات اخیر مثلا در مشهد بسیج و بسیجیان بودند که این آتش افروخته را خاموش کردند و به کمک سایر نیروهای نظامی و انتظامی آمدند.

 

کشورهایی که در آن‌ها هر روز انقلابی نو سر کار می‌آید به این علت است که نیروهای نظامی و انتظامی آنجا نمی‌توانند در مقابل ناآرامی‌های اجتماعی ایستادگی کنند.

 

بسیج حقیقتا معجزه امام است و هرچه جلوتر می‌رویم اثرات این معجزه بیشتر دیده می‌شود و در هر کشوری که نظام سلطه وارد می‌شود حکومت ها رنگ می‌بازند و تنها تفکر بسیج توانسته در مقابل آن بایستد و همه مردم در این کشور بسیجی هستند حال عده‌ای در این تشکل ثبت نام نکرده‌اند، ولی در موقع خطر همه به میدان می‌آیند.

 

آیندگان اثرات این نیروی عظیم الهی را خواهند نوشت و چون در این دریا هستیم خیلی قدر آب را نمی دانیم و بسیج همیشه نقشی منحصر به فرد در این انقلاب داشته است و ستونی است که خیمه این انقلاب را بر پا نگه می‌دارد تا این پرچم تحویل صاحب اصلی آن شود.

 

بسیج چون به منبع بی‌پایان الهی وصل است و از انبیا سرچشمه می‌گیرد هیچ گاه خاموش نمی‌شود و فرهنگ عاشورا، ارزشی و انقلاب در جامعه هیچ گاه از بین رفتنی نیست و ممکن است گاهی اوقات کم رنگ شود، ولی هیچ گاه از بین نمی‌روند و بسیجیان با این نگاه و با همه مشکلات موجود سینه سپر می‌کنند و معامله آن‌ها خدایی است و یقینا هر که به خدا وصل باشد از بین نمی‌رود؛ چراکه به خدا متصل است و هر کسی هم که به خدا وصل شد، مثل شهدا، امام، انبیاء و تمامی فرهنگ‌های الهی ماندگار است.

 

دشمن تلاش می‌کند با مشابه‌سازی برای بسیج در بین مردم از قداست آن کم کند، ولی با تمام تلاش‌هایی که می‌کند، تیرش به سنگ می‌خورد.

 

صبح توس: حضور بسیج در فضای مجازی باید به چه شکلی باشد که مؤثر واقع شود؟

 

نه می‌شود گفت بسیج در فضای مجازی نقش نداشته و نه می‌شود گفت که اثر بخش بوده است و باید به این مهم دقت کرد که امروز جنگ در فضای مجازی است و رویارویی با دشمن در این فضا می‌باشد.

 

امروز اگر کسی دستی بر آتش فضای مجازی داشته باشد می‌تواند نقش آفرین باشد و نیاز است که هدف بسیج و تمامی دست اندرکارانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، به این نقطه ختم شود که حضور حداکثری در این فضا داشته باشند.

 

اتاق فکر فضای مجازی خارج از کشور است

 

اتاق فکر فضای مجازی خارج از کشور است و برای اینکه بتوانیم جامعه خود را در دست بگیریم حتما باید بسیج همچنان که در تمامی زمینه ها نقش آفرین بوده است در این فضا نیز موثر باشد و باید منسجم شویم.

 

باید در فضای مجازی کار تهاجمی علیه دشمن انجام داد نه اینکه به صورت انفعالی با آن برخورد کرد، یعنی اینکه به جای اینکه دشمن با کارهای ریز و درشت سعی در به هم ریختن نظم و قانون در کشور ما را دارد ما نگذاریم که دشمن به آسانی در این فضا تنفس کند و این توان در بسیج و بسیجیان وجود دارد.

 

صبح توس: آیا شباهتی بین جنگ نرم و جنگ سخت وجود دارد؟

 

فضای مجازی مثل جنگ خطرناک است، ولی باید مراقبت کرد و با آموزش و توکل به خدا باید به این میدان وارد شد و امروز سنگر، سنگر فضای مجازی است و باید برای ورود به این فضا باید با وضو، توکل به خدا و توسل به اهل بیت(ع) وارد شد تا مقهور نقشه‌های دشمن نشویم.

 

باید بسیار روی نفس خود کار کنیم و همچنان که در جنگ سخت به خوبی ایستادگی کردیم، می‌شود در این فضا نیز دوباره حماسه آفرید، ولی باید در این مسیر نقش واقعی خود را ایفا و مردم جهان را بیدار کنیم؛ چراکه فقط در این فضا می‌توان به حضور در تمامی نقاط دنیا دست یافت.

 

باید ارتش بزرگ سایبری در وزن بسیج ایجاد کرد

 

باید ارتش بزرگ سایبری در وزن بسیج ایجاد کرد تا در این فضای بزرگ نقش خود را به درستی ایفا کنیم تا به اهداف عالیه جهانی خود دست یابیم.

 

رهبری معظم انقلاب نیز در این فضا با جوانان غرب ارتباط گرفتند و ما باید از این حرکت الگوی مؤثر بگیریم تا نقش بسیج به مراتب عالیه خود در این فضای مجازی برسد.

 

انتهای پیام/